Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Gelibolu Belediyesi 2022 Yılı ilk meclis toplantısı yapıldı. Gelibolu Belediyesinin 2022 yılı ilk meclis toplantısı saygı duruşu ve yoklama ile başladı. Gündemin ilk maddesi olarak Denetim Komisyonuna 5 kişilik üye..

Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı
Yayınlanma: 521 Okuma

Gelibolu Belediyesi 2022 Yılı ilk meclis toplantısı yapıldı.

Gelibolu Belediyesinin 2022 yılı ilk meclis toplantısı saygı duruşu ve yoklama ile başladı.

Gündemin ilk maddesi olarak Denetim Komisyonuna 5 kişilik üye seçimi yapıldı ve Kemal Tarım, Mustafa Çoban, Koray Akkuş, Engin Balcı ve Recep Omaç oy birliği ile seçildiler.

İkinci gündem maddesi Sosyal Yardımlaşma Derneği Komisyon Üyeliğinin seçimi yapıldı. Sosyal Yardımlaşma Derneği Komisyonuna CHP Grubu adına Sercan Başoğul ve Arif Çan önerilerek, oy birliği ile kabul edildiler.

Gündemin üçüncü maddesi Sözleşmeli Personel çalıştırılması konusuydu. Gelibolu Belediyesinde tam zamanlı çalıştırılacak personellerin aylık net ücretlerinin belirlenmesi meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesi meclis huzur hakkı ücretlerinin belirlenmesiydi. 5393 sayılı belediye kanunun 32.maddesi
gereğince belediye meclis başkanı ve üyelerine 2022 yılında meclis ve komisyon toplantılarına katılacakları
her gün için belediye başkanına ödenmekte olan aylık brüt ödeneğin günlük tutarının 1/3’ünü geçmemek üzere ödenecek huzur hakları meclis tarafından görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Beşinci gündem maddesi Plan Bütçe Komisyon raporu Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün Gelibolu Kent Konseyi ile ilgili yasalarının Gelibolu Belediye Meclisinin 06.12.2021 tarih ve 114 sayılı kararı ile plan bütçe komisyonuna havale edilen Gelibolu Kent Konseyi bütçesi Plan Bütçe Komisyonu 21.12.2021 tarihinde toplanarak 06.12.2021 tarih ve 114 sayılı meclis kararı ile komisyona havale edilen Kent Konseyi bütçesi düzenlendi.

04.11.2021 tarih ve 100 sayılı Belediye Meclisi kararı ile kabul edilen 2022-2023 ve 2024 çoklu yılı bütçesinden ayrılan başkanlık bütçesine Gelibolu Kent Konseyi 25.06.2021 tarih yazısına istinaden 5393 sayılı belediye kanunun 76.maddesi ve Kent Konseyi çalışma hükümlerinin 16/A1 maddesinin gereğince Gelibolu Kent Konseyine 100 bin TL ödenek ayrılması ve bu ödeneğin Belediye Başkanlığı bütçesi içerisinden de 40 bin TL sinin diğer yasal giderlere, 60 bin TLsi dernek, birlik, kurum vb. bütçe tertibatında kullanılması komisyonca uygun görülüp Belediye Meclisinin takdirine sunularak oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesi, Plan Bütçe komisyon raporu Zabıta yönetmeliğiyle ilgiliydi. Zabıta Müdürlüğü 29.10.2021 tarih ve 80460 sayılı Zabıta Yönetmeliği ilçemizde artan nüfus ve açılan iş yeri sayısının artması ve çeşitliliği nedenlerden dolayı ihtiyaç düzenleyen belediye emir ve yasakları yönetmeliğinin ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlediği ve uygulanan her hangi bir sıkıntıya neden olmayacağı yönünden görüşme dört oturumda tamamlanmış 20.12.2021 tarihinde son oturumda belediye meclisinin onayına sunulmasına uygun olarak karar verilmiştir. Bu madde kabulü meclisin oylarına sunulup, kabul edildi.

Gündemin yedinci maddesi, içkili yer bölge tespit komisyon raporu ile ilgiliydi. İçkili yerin kapatılması konusunda belirlenen yer İlçemiz Yazıcızade Mahallesi Şehit İsmail Türe Caddesi ve 57.Alay sokağında içkili yerler bölgesinde çıkarılması konusu olarak meclise sunuldu. Fakat raporunun detaylı yazılmadığından dolayı ruhsat iptal edilmesinin mümkün olmadığı için, oradaki mekan kazanılmış hakkından dolayı mevcut konumunun devam etmesi kararı alındı.

Gündemin sekizinci maddesi, İmar Komisyon Raporunun Çanakkale Köprüsü bağlantı yollarına isim verilmesi talebi komisyonca incelenerek 1915 Çanakkale Köprüsü Ana Gişe binalarının da bulunduğu otoyolun Gazi Mustafa Kemal ve Gelibolu Güneyli kavşağı arasında kalan yola İnönü olarak belirlenmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin dokuzuncu maddesi, beş yıllık imar programının oy birliği ile kabul edilmesi ile geçildi.

Gündemin onuncu maddesi, derece ve ödüllerin belirlenmesi ile ilgili karar 2022 yılı festival, milli bayramlar
özel gün ve anma programları ile yapılan yarışmalarda alınan ödüller ve derecelerin belirlenmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin değerlendirilmesinin ardından meclis toplantısında bir adet çöp kamyonu ihtiyacının oluştuğu dile getirildi ve talebi oluşturuldu.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Belediye Hizmet Birimleri Alanı inşaatının başladığını, pandemiden
dolayı açılışın yapılmadığını, bu hizmet birimlerinde Gelibolu Belediyesinin 1800 m2’lik alan içerisinde Destek Hizmetleri, Temizlik İşleri, Zabıta Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler bölümünün yer alacağı, Hizmet Birimleri inşaatının yaz sonunda bitirileceği müjdesini verirken açılış töreninin yaz aylarına bırakılacağını belirtti.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.