Güncel Haber: Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** Çanakkale’de Aranan Şahıslara Operasyon Yapıldı *** Şampiyon Karateci Beyza Akkaya Coşkuyla Karşılandı *** ÇOMÜ Teoman Alpay Koro Günleri *** Meral Abla Buna Çok Kızar *** Basın İlişkilerinde İncelik: Değer Verme ve Denge *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Yıkılan Okullar Ne Zaman Yapılacak?

Yıkılan okullar bir buçuk yılda yeniden yapılabilirdi ama atılan tek bir adım yok. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale’de yaklaşık bir buçuk yıl önce depreme dayanıklı olmadığı tespit edilerek yıkım..

Yıkılan Okullar Ne Zaman Yapılacak?
Yayınlanma: 511 Okuma

Yıkılan okullar bir buçuk yılda yeniden yapılabilirdi ama atılan tek bir adım yok.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale’de yaklaşık bir buçuk yıl önce depreme dayanıklı olmadığı tespit edilerek yıkım kararı verilen ve bu sürede bir kısmı yıkılan okullar ile ilgili hiçbir adım atılmadığını ileri sürerek, “Neredeyse bir buçuk yıl geçti ancak yıkılan okulların yeniden yapılmasıyla ilgili hala hiçbir faaliyet gözükmüyor. Gereken ödenek mi bulunamıyor? Bu okullar ne zaman yapılacak?” diye sordu.

CHP’li Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada Çanakkale’de depreme dayanaklı olmadığı için yıkım kararı verilen okulları gündeme getirdi. Özgür Ceylan Çanakkale’nin birinci derece deprem bölgesinde bulunduğunu belirterek, yaklaşık bir buçuk yıl önce depreme dayanıksız olduğu için bazı okulların yıkımına bazılarının da güçlendirilmesine karar verildiğini söyledi.

Özgür Ceylan bu çerçevede depremde hasar gördükleri gerekçesiyle Biga’da bazı okullarında yıkıldığını belirterek, “Bu okullarda eğitim öğretim gören çocuklarımız ikili eğitim için ilçedeki diğer okullara yönlendirilmişlerdi” dedi. Özgür Ceylan, küresel salgın nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatırken, “Süreçte yıkılan okulların bir an önce yapılması ve çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı koşullarda eğitimlerine devam edebilmeleri bütün velilerimizin beklentisiydi” diye konuştu.

CHP’li Özgür Ceylan, yüz yüze eğitime verilen arada yıkılan okulların yerine yenilerinin yapılmasının mümkün olabileceğini belirtirken, “Yetkililerin okulların yıkılacağı açıklamasını yapmalarının üstünden neredeyse bir buçuk yıl geçti. Ancak yıkılan okulların yeniden yapılmasıyla ilgili hala hiçbir faaliyet gözükmüyor. Gereken ödenek mi bulunamıyor? Bu okullar ne zaman yapılacak?” diye sordu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.