Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Yılanın Peygamberimize Olan Sevgisi

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM MERHABA Saygıdeğer okurlarım Peygamberimizin hicretini anlatmaya devam ediyoruz ALLAH’n izni ile Sevr mağarasına gelmiştiler, mağaranın içi akrep, yılan doluydu. Ebu Bekri içine girip temizledi delikleri elbisesinden parcalar kopardı deliklere..

Yılanın Peygamberimize Olan Sevgisi
Yayınlanma: 514 Okuma

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
MERHABA

Saygıdeğer okurlarım Peygamberimizin hicretini anlatmaya devam ediyoruz ALLAH’n izni ile Sevr mağarasına gelmiştiler, mağaranın içi akrep, yılan doluydu. Ebu Bekri içine girip temizledi delikleri elbisesinden parcalar kopardı deliklere tıkadı Peygamberimiz ile içeriye girdiler, yoğun olan iki cihan serveri, EbuBekri’nin dizine başını koyup uykuya daldı, uyumuştu mubarek, bir delik gözden kaçırmıştı EbuBekri, telaşla ne yapacağını şaşırdı mubarek uyanmasın diye deliği ayağının topuğuyla kapadı, Yılan ayağını ısırıyordu, ısırıyor hiç bırakmadan ısırıyordu, canı çok yanıyor ama ayağını çekmeyi düşünmüyor acısına dayanmaya çalışıyordu gözünden istemeden de olsa yaş geldi o göz yaşı mubareğin yüzüne damladı, uyandı ve ayağını çek ya sıddık dedi ya RESULALLAH nasıl çekerim yılan ısırmaya devam ediyor. Sen çek dedi. Ayağını çekti ki topuğunu oymuştu yılan, mubarek tükürüğünden alarak EbuBekri’nin topuğuna sürdü acısı geçmişti.

Yılan delikten başını çıkarınca “Neden benim arkadaşımın ayağını soktun?”
Yılan dile geldi “YaResulallah! bu mağaraya geleceğinizi duyduğumdan beri sizin gelmenizi bekliyorum ama arkadaşın bütün delikleri kapadı bu deliği görmedi buradan seni görürüm diye başımı uzatırken ayağıyla kapadı çekmesi için ısırdım seni görmek için senin nurlu mubarek cemalini görmek hasret gidereyim dedim. Sizin yüce kadrinizi duydum dört kitapta da adın varmış herkes seni anlatıyor bu mağaraya geleceğinizi duyup sana olan aşkımdan bekledim.
-《Ya EbuBekri! Senden istediğim, bu yılanın suçunu senin de af etmen.》diye buyurdu.《Yılanın suçunu af ettim ya Resulallah.》dedi

Bundan sonra Resulallah Efendimiz, yılanı eline alıp sığayınca, yılan etrafa miskten kokular saçtı. Sonra da yılana:《Benimle and iç, neslin, ümmetimden hiç kimseyi sokmayacağına dair bana söz ver》diye buyurur.

Yılan da:《And içiyorum ki ya resulallah! Neslimden kimse, senin ümmetinden hiçbirini sokmayacak》diye söz verdi.O yılanın nesli Mekke Mükerreme’de vardır. Onların vücudu da misk kokar. Bu da, Peygamber Efendimizin aşkı ile tutuşan, hasretiyle yanan yılanın neslinden geldiğini gösterir. Üç gece Sevr mağrasında kaldıktan sonra, tekrar yola çıkarlar Medine’ye varırlar. Medine’liler ilahilerle karşılar. Çünkü davete icabet edilmişti, Kainatın Yaratıcısının Allah’ın sevgilisi Muhammet Mustafa geliyordu geliyordu.

Saygıdeğer okurlarım hicret geriye dönmek üzere gitmektir. Aklı Allah’la yüreği Mekke’de bıraktığı sevdikleriyledi ümmetlerinin bir kısmı Habeşistan’a hicret etmişti ama, ailesi ve ümmetleri orada idi, müşrikler de orada idi acı içinde Medine’ye geldi. Allah Cebrail (as) ile vahi gönderdi.

Kur’an’ı Kerim de Enfal suresi: 8/72 ayetini

Bismillahirrahmanirrahim

Gerçekten de iman edip hicret eden, mallarıyla ve canlarıyla ALLAH yolunda cihat veren, onları barındırıp yardım edenler, işte bunlar birbirlerinin dostlarıdır iman ettiği halde henüz hicret etmemiş olanlar, hicret edinceye kadar onlar üzerinde herhangi bir velayet hakkınız yoktur. Bununla beraber dinde sizden yardım isterlerse, sizinle arasında anlaşma bulunanlar aleyhine bir durum olmadıkca, onlara yardım etmeniz de üzerinize borctur. ALLAH bütün yaptıklarınızı görüp duruyor. 2/218; 3/195; 4/89, 97, 100; 8/72, 74, 75,; 9/20; 16/41, 110; 22/58; 24/22; 29/26; 33/50; 59;/9; 60/10 bu ayetlerde hicret Sadakkallahülazim.

Saygıdeğer okurlarım doğru olan insanlar kovulmaz Allah’ın emri ile orayı terk eder HİCRET eder.
ALLAH ibadetlerinizi daim eylesin amin.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.