Son Dakika Haberler

Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim

Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim
Okunma : 481 views Yorum Yap

Gelibolu’da yoğunlaştırılmış dinamik denetim yapıldı.

İçişleri Bakanlığının kısmi kapanma Genelgesi gereği; Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili tedbirler kapsamında, açık olan iş yerleri, sokaklar ve ilçe merkezindeki polis uygulama noktalarını denetledi.

Yapılan denetimde; İlçe merkezinde zorunlu haller dışında, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında araç kullanılmaması, ihtiyaçları olduğu durumlarda en yakın yürüme mesafesinde bulunan market, fırın, manav gibi yerlerden ihtiyaçların giderilmesi konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Ramazan ayı boyunca hafta içi ve hafta sonu fırınlarda, marketlerde kuyruk oluşturulmaması için Covid-19 tedbirleri kapsamında esnaflar tarafından gerekli tedbirlerin ve gerekli önlemlerin alınması, maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesi konusunda müşterilerin uygun bir dille uyarılmaları konusunda esnaflara uyarılar yapıldı.

Denetimde Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya’ya İlçe Emniyet Müdürü Fadıl Güçlü de eşlik etti. Görevi başındaki emniyet güçlerine ve vatandaşlara duyarlılıkları için teşekkür eden Kaymakam Hakan Kılınçkaya, bu zorlu sürecin hep birlikte kurallara uyarak atlatılabileceğini belirtti.