Son Dakika Haberler

Zamlar Vatandaşa Zulüm

Zamlar Vatandaşa Zulüm
Okunma : 419 views Yorum Yap

CHP’li Sarı, enflasyon rakamlarını değerlendirdi.

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “Zamlar Vatandaşa Zulüm” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, vatandaşların en temel gıda ürünlerini dahi almakta güçlük çektiğine işaret ederek, yapılan zamları “zulüm” olarak değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, açıklanan Haziran ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi.

‘TÜİK’in makyajlı’ rakamlarının bile tüketici enflasyonunun son 2 yılın zirvesine çıktığını gösterdiğine işaret eden Başkan Sarı, “Memur ve emeklinin maaşı zamlar karşısında eriyor. TÜİK’in verileri bile tüketici enflasyonunun son 2 yılda zirveye çıktığını gösteriyor. Vatandaşın çarşı pazarda yaşadığı enflasyon, verilen rakamlardan daha yüksek. Vatandaşımız bırakın lüksü en temel gıda maddelerini bile almakta güçlük yaşıyor.

1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere vergi ve fonlar dahil elektrik fiyatları yüzde 15 oranında zamlandı. Özellikle yapılan son zamlar, pandemi döneminde ekonomik zorluk yaşayan hanelere ve sanayi sektörüne yeni sıkıntıları da beraberinde getirecek. Vatandaşımız daha pandeminin getirdiği zorlukları atlatamadan zamla cebindeki para da eridi. Yapılan zamlar vatandaşa zulüm. Ülke kaynakları adil ve eşit bölüşülmelidir. Özelleştirme ve kar esaslı piyasa politikaları terk edilmelidir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)