Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Zirai Drone Ehliyet Eğitimleri Gerçekleşti

Çanakkale Belediyesi öncülüğünde, Bayramiç Belediyesi, Balya Belediyesi, Yenice Belediyesi ve Çanakkale Ziraat Odası’nın proje ortağı olduğu “Üretimi Uçuruyoruz” Projesinin içeriğinde yer alan Yenilikçi Tarım Programının alt faaliyeti olan Zirai Drone..

Zirai Drone Ehliyet Eğitimleri Gerçekleşti
Yayınlanma: 149 Okuma

Çanakkale Belediyesi öncülüğünde, Bayramiç Belediyesi, Balya Belediyesi, Yenice Belediyesi ve Çanakkale Ziraat Odası’nın proje ortağı olduğu “Üretimi Uçuruyoruz” Projesinin içeriğinde yer alan Yenilikçi Tarım Programının alt faaliyeti olan Zirai Drone Ehliyet Eğitimleri kapsamında katılımcılar, uygulamalı eğitim de aldı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından açılan “Kırsal Ekonominin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında kabul edilen ve 10 Mayıs 2023 tarihinde protokol imza töreni ile başlatılan “Üretimi Uçuruyoruz” projesinin faaliyetleri sürüyor.

Projenin alt başlıklarından biri olan ve geçtiğimiz hafta başlayan Zirai Drone Ehliyet Eğitimleri kapsamında uygulamalı dersler de gerçekleşti.

Çanakkale Belediyesi, Bayramiç Belediyesi ve Çanakkale Ziraat Odasına bağlı katılımcılar için İHA Pilot Eğitmeni Berkan Seferoğlu tarafından verilen eğitimler doğrultusunda 22 Şubat 2024 Perşembe günü Esenler Mahallesinde bulunan Çanakkale Belediyesine ait tarımsal alanda gerçekleşen zirai drone eğitimi uygulamasına Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay ve Proje Koordinatörü Esra Rüveyda Özdemir ile Çanakkale Belediyesi Yerel Kalkınma Birimi çalışanları da katıldı.

Mutluay eğitimlere ilişkin yaptığı açıklamada, “2023 yılı Mayıs ayı itibariyle Güney Marmara Kalkınma Ajansına “Üretimi Uçuruyoruz” isimli bir proje sunduk. Bu proje kapsamında yaş aralığı 18-35 olan 80 genç insana, ziraat eğitimi almış, ziraat mühendisi veya ziraat teknikeri olan ve bunun dışında da genç çiftçilere zirai drone eğitimi veriyoruz. Onun bir parçası olarak da bugün eğitimin uygulama çalışmaları devam ediyor. Bunun dışında proje kapsamında web tabanlı dijital çiftçi eğitimi çalışmaları sürüyor. Çanakkale önemli bir tarım kenti olduğu için, dijital teknolojiden yararlanarak, tarım sektörünün yeni teknolojilerle buluşması noktasında önemli bir proje. Çalışmalara katılan tüm katılımcılara başarılar diliyorum. Ayrıca proje faaliyetlerinin ülkemizdeki ve bölgemizdeki tarım çalışmalarına da katkı sunmasını diliyorum” diye konuştu.

Proje katılımcıları, gerçekleşen eğitim çalışmasında zirai drone cihazları ve kullanımı konusunda uygulamalı bilgiler edindi.

#Çanakkale | #Dron | #Zirai | #Eğitim | #İrfanMutluay | #Gelibolu

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.