Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Zor Dostum Zor – 3

ZOR DOSTUM ZOR-3 Takip edenler bilir, son iki yazımda Gelibolu’daki esnafların sorunlarını dile getirmeye çalışmıştım.. Aslında tek Gelibolu’da esnaf olan insanların sıkıntıları değil bu sıkıntılar.. Şu anda, açıkçası tüm ülkemizde,..

Zor Dostum Zor – 3
Yayınlanma: 696 Okuma

ZOR DOSTUM ZOR-3
Takip edenler bilir, son iki yazımda Gelibolu’daki esnafların sorunlarını dile getirmeye çalışmıştım.. Aslında tek Gelibolu’da esnaf olan insanların sıkıntıları değil bu sıkıntılar.. Şu anda, açıkçası tüm ülkemizde, küçük esnaf olarak ayakta kalma mücadelesi veren, cumartesisi, pazarı olmayan, bayram seyran demeden, senelik izin bilmeden çalışan kitlenin sıkıntıları..

Elbette bölgesel farklılıklar var, artıları eksileri var yaşananların.. Ama üç aşağı, beş yukarı bütün esnafların yaşadığı sorunlar aynı..

Peki bizler ne yapabiliriz bu durum karşısında?..

Şunu öncelikle belirtmek isterim ki, hiçbir siyasi kimliğim olmadan sadece bu memlekette yaşayan bir esnaf olarak, nacizane kendi fikirlerimi sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.. Bugüne kadar ki yaptığım gözlemlerimi aktarmaya çalışıyorum..

Niyetim kimseyi kırmak, incitmek, üzmek değil.. Düşüncelerime katılan insanlar olduğu gibi, tabii ki katılmayanlar da olacaktır.. Herkesin düşüncesine sonsuz saygım var.. Bu anlamda yazının altına yorumlarınızı bekliyorum.. Amacım, bugüne kadar konuşulmaktan çekinilen konuları, rahatlıkla konuşup tartışabilmek ve herkes için, yaşadığımız memleket için de en doğrusunu bulabilmek.. Son zamanlarda yukarı çarşıda, geçen gün bir esnaf arkadaşımın da paylaştığı gibi, sekiz dükkanın boş olduğu ve beş dükkanın da devren kiralık olduğu tespiti, durumun ne kadar vahim olduğunun göstergesi.. Bu duruma, yetkililerin de kayıtsız kalması işin acı tarafı.. Kiminle konuşsam, oda başkanlarının sessiz kalmasına bir anlam veremediklerini söylüyor..

Evet.. Bence de.. Niçin oda başkanları esnafın dertleriyle ilgilenmezler?

Niçin dükkanlarınızı devrediyorsunuz, diye sormazlar anlamış değilim..

Oda başkanları, o halde niye varlar?

Bugüne kadar seçimler dışında, hiçbir oda başkanının esnafla toplanarak, sorunları konuştuğunu açıkçası ben de görmedim.. Sizler değil misiniz ki, esnafı temsil yetkisi olan? Esnafla oturup konuşarak, onların sıkıntılarına, nasıl çözüm bulunabileceğinin fizibilitesini yapıp, yetkilileri harekete geçirmek çok da zor olmasa gerek.. Daha neyi bekliyorsunuz anlayamıyorum.. Üstelik sizler de oda başkanı olmanıza rağmen, aynı zamanda esnafsınız.. Radikal bir takım kararlar almalı esnafla tek yürek olmalısınız.. Sizlerden beklenen budur..

Sevgilerimle…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.