Güncel Haber: CHP’li Erkek; Çanakkale’ye Kent Park Gelecek *** CHP Gelibolu Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı *** Yazar Sinan Yağmur Çan’lılar İle Buluştu *** Çanakkale’de 3. Deprem Çalıştayı Yapıldı *** Çan’da Kitap Günleri ve Yazar Buluşmaları Başladı *** İskenderoğlu “Sorunları Çözecek Projeler İle Sahadayız” *** CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** "WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

19 Mayıs Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde geleneksel hale getirdiği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler seçici kurul tarafından belirlendi. Gelibolu Belediyesi’nin,..

19 Mayıs Yarışması Sonuçlandı
Yayınlanma: 681 Okuma

Gelibolu Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde geleneksel hale getirdiği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler seçici kurul tarafından belirlendi.

Gelibolu Belediyesi’nin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde altıncı kez düzenlediği konusu bu yıl Atatürk’ün “Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız” sözünden hareketle “Geleceğin Aydınlığında Türk Gençliğinin Yeri, Görev ve Sorumlulukları” olarak belirlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler belirlendi.

Liseler arası düzenlenen, öğrencilere Atatürk sevgisi ve Cumhuriyet bilincinin önemini kavratmak, edebiyat ve resim sevgisi aşılayabilmek, yeteneklerini özgürce ifade edebilen bireyler yetiştirmek ve onların fark edilmesini sağlamak amacını taşıyan yarışmada, seçici kurul eserleri değerlendirerek dereceye giren eserleri açıkladı.

Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Çoban ve Deniz Cankara, emekli Türkçe, Edebiyat ve Resim öğretmenleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği öğretmenlerden oluşan seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonucunda; resim dalında 16 eser arasından Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Mustafa Hepalkaç birinci, Gelibolu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Kader Durukan ikinci, Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Rumeysa Çakıcı üçüncü oldu.
Gelibolu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Mert Cebe’nin mansiyon ödülü kazandığı bu dalda Gelibolu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hasan Başak jüri özel ödülüne layık görüldü.

Yapılan değerlendirme sonucunda şiir kategorisinde Gelibolu Fen Lisesi’nden Ece Çetin “Bu Toprakların Filizi” isimli eseri ile birinci, yine Gelibolu Fen Lisesi’nden Mehmet Efe Demirel “Dillerinde Hürriyet” başlıklı eseri ile ikinci, Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Ezgi Kara “Seni Düşündükçe Isınıyor İçim” isimli şiiri ile üçüncü oldu.
18 eserin yarıştığı bu kategoride, seçici kurul tarafından Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Atakan Özcan’ın “Asrı Üç Geçe” isimli eseri mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yarışmada kompozisyon kategorisinde ise, Gelibolu Fen Lisesi’nden Muhammed Yuşa Akın “Ahdimiz Olsun” eseri ile birinciliği, yine Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Yağmur Taşdeniz “Vatan Uğruna Vatan Olmalısın” isimli eseri ile ikinciliği, Gelibolu Anadolu Lisesi’nden Melis Bingüller “Yüreklerdeki Bahar Bayramımız” isimli eseri ile üçüncülüğü elde etti. 15 eserin yarıştığı bu dalda Gelibolu Anadolu Lisesi’nden İlayda Pezek’in “Emanetin Emanetimizdir” başlıklı eseri mansiyon ödülüne layık görüldü.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.