Son Dakika: Sağlıkta Şiddetle Sonuna Kadar Mücadele *** CHP'li Güneşhan "İktidar Turizmi Otuz Yıl Geri Götürecektir" *** Turizm Haftası’nda Seramik Standı İlgi Çekiyor *** Kira Anlaşmazlıkları Yüzde 80 Davaya Dönüşüyor *** Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gelibolu’da yapılan etkinlikler ve büyük coşkuyla kutlandı. Gelibolu’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kaymakamlık binasında, Kaymakam Bekir Abacı’nın tebrikleri kabul etmesi ile başladı. Ardından 26 Kasım..

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Yayınlanma: 657 Okuma

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gelibolu’da yapılan etkinlikler ve büyük coşkuyla kutlandı.

Gelibolu’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Kaymakamlık binasında, Kaymakam Bekir Abacı’nın tebrikleri kabul etmesi ile başladı. Ardından 26 Kasım Caddesindeki tören alanına geçildi. Buradaki törende Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı ile 2.Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız ve Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar törene katılanların bayramını kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu. Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı konuşmasında, “Milletimizin tarih yolculuğunda çok önemli dönüm noktası olan Türkiye Cumhuriyetinin 98.Yılında milletçe büyük bir gurur ve coşku içerisinde kutladığımız bu anlamlı günde; Avrupa kıtasında ilk fethedilen topraklarda, ilk tersanenin kurulduğu yerde, ilk yeniçeri ocağının kurulduğu, ilk kaptan-ı Deryalığın verildiği yerde, Piri Reis tarafından ilk dünya haritasının çizildiği coğrafyada, kurtuluş savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu Gelibolu’da olmanın onuru ve derin sorumluluğuyla tüm halkımızın Cumhuriyet bayramını kutluyor, sizleri sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Bilindiği gibi Gazi Mustafa Kemal önderliğinde, tüm imkansızlıklara rağmen büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen kurtuluş savaşımız, tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Ve bu zafer, Cumhuriyetle taçlandırılarak, tarihimizin en büyük dönüm noktalarından birisi olarak gerçekleşmiştir. Bu aziz milletin geleceği olan akıllı gençlik olarak bilmeliyiz ki, bu kutlu coğrafyanın ve yüce milletin geleceği bizim akıllı, bilgili, birikimli, becerikli, basiretli ve birleştirici olmamızın yolundan geçmektedir. Milletimizi yüceltebilmek ve onu Atatürk’ün gösterdiği hedef olan muasır milletler seviyesine çıkarabilmek için her türlü kişisel mülahazaları geri plana iterek çalışmamız gerektiğini bilmemiz gerekmektedir. Bizim gençliğimiz gününü gün eden değil, yarını bugünden gören gençlik olmalıdır. Eğer siz bu bilinçle olursanız sizden hem atalarımız hem de bizden sonra gelecek nesil hoşnut olacaktır. Biz millet olarak sizde bu bilinci görüyor ve size güveniyoruz.

Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği ve iletişimin inanılmaz boyutlara ulaştığı günümüz dünyasında ülkemizi, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmanın yolu bilin ki yılgınlık, bezginlik, karamsarlık ve kargaşa değildir. Sorgulamak ama kavga etmemektir. Azimdir ama gereksizce değildir. Uzlaşıdır ama bu uzlaşı ne hep sende ne hep bende değil doğru ve ortada bir yerdir. Rekabette ama kıskançlıkta değildir. Paylaşımcı ama ahmaklık değildir. Bireyci ama bencil değildir. Tedbirlidir ama asla korkak değildir. Güvenir ama kör değildir.

Sevgili gençler, bu noktaya özellikle dikkatinizi çekmek isterim. Atalarımızdan miras kalan bu aziz vatanın, milli ve manevi değerlerimizin korunup ve kollanmasında eğer çaresiz kalırsanız bilin ki çare sizsiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 98.Kuruluş yıldönümünü bir kez daha kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

Bu konuşmanın ardından şiirler okundu. Ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sportif etkinliklerde dereceye giren öğrencilere Kaymakam Bekir Abacı, 2.Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız ve Belediye Başkanı Mustafa Özacar tarafından ödülleri takdim edildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sportif etkinliklerinde dereceye giren öğrenciler şu şekilde:

Ödül töreninin ardından yapılan folklor gösterisi ile askeri birliklerin ve okulların geçişleriyle bayram sona erdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.