Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Adım Cumhuriyet Soyadım Atatürk Yarışması

Gelibolu Belediyesi tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla “Adım Cumhuriyet, Soyadım Atatürk” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi. Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Gelibolu İlçe sınırları içerisinde ikamet..

Adım Cumhuriyet Soyadım Atatürk Yarışması
Yayınlanma: 599 Okuma

Gelibolu Belediyesi tarafından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla “Adım Cumhuriyet, Soyadım Atatürk” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi.

Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Gelibolu İlçe sınırları içerisinde ikamet eden ve ilkokul, ortaokul ve lise eğitim alan öğrencilerin katılabileceği yarışmanın ana teması Atatürk ve Cumhuriyet olacak.

İlkokul 1-2-3 ve 4.Sınıf öğrencileri resim
Ortaokul 5-6-7 ve 8.Sınıf öğrencileri şiir
Lise 9-10-11 ve 12.Sınıf öğrencileri kompozisyon ve resim dallarında yarışabilecekler.

Gelibolu Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resim, şiir ve kompozisyon yarışmasına katılacak öğrencilerde aranacak koşullar şöyle:

1- Gelibolu dahilinde resmi-özel ilköğretim ve ortaöğretim okullarının “hedef kitle” açıklamasındaki sınıflarında öğrenci olmak.

2- Resim dalında 35X50 cm. resim kağıdı, serbest teknikle (suluboya, pastel boya, guaj boya, karakalem veya kolaj) paspartulu olacaktır.

3- Şiir ve kompozisyon dalında eserlerin yazımı 2 (iki) sayfayı (A4) geçmeyecektir. Beyaz çizgisiz dosya kağıdına elle mürekkepli kalemle yazılacak, sayfaların arka yüzü kullanılmayacaktır.

4- Yarışmaya katılacak öğrenciler tarafından, eserlerin arka yüzünün sol üst köşesine adı, soyadı, sınıfı, numarası, okulu ve iletişim numarası (telefon numarası) yazılacaktır. Ders öğretmeni eseri imzalayacaktır.

5- Eserlerde alıntı olmayıp, tamamen özgün olmasına dikkat edilecektir. (Bu konudaki sorumluluk tamamen ders öğretmenine aittir.)

6- Yarışmacılar eserlerini en geç 22-10-2021 tarihine kadar bağlı bulundukları okul müdürlüklerine teslim edecekler.

7- Okul müdürlükleri yarışmacıların eserlerini 25-10-2021 tarihi mesai bitimine kadar Gelibolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teslim edecekler.

8- Yarışmaya katılacak eserlerin değerlendirilmesi 26-10-2021 tarihinde belediye encümen salonunda resim yarışması jürisi tarafından saat 10.00’da, şiir ve kompozisyon yarışmaları jürisi tarafından saat 14.00’de yapılacaktır.

9- Dereceye giren öğrenciler için teşekkür belgesi düzenlenecek.

10- Dereceye giren öğrenciler için ayrıca ödül töreni yapılacak.

11- Ödüller 28-10-2021 Perşembe günü saat 14.00’de belediye nikah salonunda düzenlenecek olan etkinlik ile takdim dereceye giren öğrencilere verilecek.

Not: Ödül törenine pandemi nedeniyle sadece dereceye giren öğrenci ile ailesi katılabilecek.

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 1.500 TL
İkincilik Ödülü: 1.250 TL
Üçüncülük Ödülü: 1.000 TL
Mansiyon Ödülü: 750 TL

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.