Son Dakika: Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Avukatlar “Türkiye’de Hukuk”u Tartıştı

Çanakkale Barosu tarafından düzenlenen Avukatlar Haftası etkinlikleri kapsamında Gelibolu’da görev yapan avukatlar “Türkiye’de Hukuk”u masaya yatıran bir panel düzenledi. Panele, Gelibolu’daki yöneticilerin yanısıra çok sayıda hukukçu ve vatandaş katıldı. Çanakkale..

Avukatlar “Türkiye’de Hukuk”u Tartıştı
Yayınlanma: 428 Okuma

Çanakkale Barosu tarafından düzenlenen Avukatlar Haftası etkinlikleri kapsamında Gelibolu’da görev yapan avukatlar “Türkiye’de Hukuk”u masaya yatıran bir panel düzenledi. Panele, Gelibolu’daki yöneticilerin yanısıra çok sayıda hukukçu ve vatandaş katıldı.

Çanakkale Barosu Gelibolu Temsilciliği tarafından Gelibolu Atatürk Kız Meslek Lisesi Konferans Salonu’nda “Türkiye’de Hukuk” konulu panel düzenlendi. Panele; Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Cumhuriyet Savcısı Muhammet Melek, Asliye Hukuk Hakimi Demet Tek, Sulh Hukuk Hakimi Seda Dursun, Askeri Mahkeme savcı ve hakimleri ile avukatlar, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

“Türkiye’de Hukuk” paneline Çanakkale Barosu Gelibolu Temsilcisi Av. Erdoğan Doğan’ın yanısıra Av. Tomris Okyay, Av. Hacer Akyer, Av. Mustafa Adnan Ural, Av. Rufat Şener, Av. İsmail Kahraman, katıldı. Program saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Av. Korhan Kıvılcım tarafından adalete ilişkin özlü sözlerin sunumuyla başladı.

Panelde, Çanakkale Barosu Gelibolu Temsilcisi Av. Erdoğan Doğan açılış konuşması yaptı. Av. Doğan konuşmasında savunmanın kutsallığına dikkat çekerek avukatlığın önemine ve sorumluluklarına değindi. Ardından söz alan Gelibolu Atatürk Kız Meslek Teknik Lisesi Edebiyat Öğretmeni Aynur Karabulut ise kendi bakış açısından avukatlığı değerlendirdi. Avukatların hukukun üstünlüğü için çabaladığını, demokrasinin kurumsallaşması ve insan haklarının korunması için gayret ettiğini belirten öğretmen Aynur Karabulut konuşmasını “Demokrasinin ve özgürlüklerin en yakın dostu avukatlar, iyi ki varsınız” diyerek tamamladı.

Panelde ilk konuşmayı Av. Tomris Okyay yaptı. Av. Okyay, konuşmasında, avukatlık sisteminin gelişimini, çağlar içinde avukatların misyonunu tarihten çarpıcı örnekler vererek paylaştı. Av. İsmail Kahraman ise avukatın toplum ve hukuk içindeki yeri hakkında bilgi vererek, avukatların bağımsız karakterli ve hak arama mücadelesi veren insanlar olduğunu, fakat toplumun avukatlardan beklenen düzeyde hukuki yardım almadıklarını kaydetti. Panelistlerden Av. Rufat Şener ise bireyin hukuk devletinde hak ve özgürlüklerinin neler olduğuna dair paylaşımlarda bulunarak bunların önemi hakkında bilgi verdi. Bir diğer panelist Av. Hacer Akyel ise kamu avukatlığı konusunda katılımcıları aydınlattı. Panelde son sözü alan Av. Adnan Ural ise avukatlığa ilişkin genel değerlendirmeler ve mesleğin özellikleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Panel sorulan soruların yanıtlanması ile son buldu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.