Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Bana Cumhuriyeti Anlat Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri dolayısıyla geleneksel hale getirilen ve bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Bana Cumhuriyeti Anlat” konulu yarışma sonuçlandı. Öğrencilerin resim, şiir ve kompozisyon dallarında..

Bana Cumhuriyeti Anlat Yarışması Sonuçlandı
Yayınlanma: 736 Okuma

Gelibolu Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri dolayısıyla geleneksel hale getirilen ve bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Bana Cumhuriyeti Anlat” konulu yarışma sonuçlandı.

Öğrencilerin resim, şiir ve kompozisyon dallarında katılım gösterdiği Atatürk ve Cumhuriyet sevgisini anlatmak, Atatürk ve Cumhuriyetin temel değerlerini yaşatmak amaçlı düzenlenen yarışmada seçici kurul tarafından değerlendirilen eserler arasından dereceye girenler belirlendi.

Gelibolu genelindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında yapılan yarışmaya, resim dalında ilkokul 1-2-3 ve 4. sınıf öğrencileri, şiir dalında ortaokul 5-6-7 ve 8. sınıf öğrencileri, kompozisyon ve resim dallarında ise lise 9-10-11 ve 12. sınıf öğrencileri katıldı.

Gelibolu Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri dolayısıyla düzenlenen “Bana Cumhuriyeti Anlat” konulu yarışma jürisinin yaptığı değerlendirme sonucunda; resim dalında ilkokul öğrencileri arasında 131 eser arasından 26 Kasım İlkokulu 4-A sınıfı öğrencisi İdil Melek Çevik birinci, Gelibolu Akademi Kültür Koleji 3-A sınıfı öğrencisi Aras Tuna Kaya ikinci, 26 Kasım İlkokulu 4-C sınıfı öğrencisi Zeynep Kaçar üçüncü olurken, Piri Reis İlkokulu 4-B sınıfı öğrencisi Gizem Ata’nın çalışması ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

Resim dalında lise 9-10-11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katıldığı ve 23 eserin teslim edildiği yarışmasında Gelibolu Anadolu Lisesi 11-D sınıfı öğrencisi Mustafa Yağız Hepalkaç birici, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12 Muhasebe sınıfı öğrencisi Kader Durukan ikinci, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi 12 Muhasebe sınıfı öğrencisi Medine Demir üçüncü olurken, Gelibolu Anadolu Lisesi 12-B sınıfı öğrencisi Edanur Akbal ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

Ortaokul öğrencilerinin katıldığı şiir kategorisinde yarışmaya 22 eser katılırken, 100.Yıl Barış Ortaokulu 5-B sınıfı öğrencisi Ece Naz Acar “Ben Cumhuriyetim” isimli şiiri ile birinci, Namık Kemal Ortaokulu 7-E sınıfı öğrencisi Berrak Okuyucu “Aydınlık Yarınlara” isimli şiiri ile ikinci, 100.Yıl Barış Ortaokulu 5-B sınıfı öğrencisi Deniz Karanfil “Bize Emanet” isimli şiiri ile üçüncü olurken, Bolayır Şehit Nuriye Ak Ortaokulu 7-A sınıfı öğrencisi Çiğdem Ilgın’ın “Bana Cumhuriyeti Anlat” isimli şiiri ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

Gelibolu Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri dolayısıyla geleneksel hale getirilen ve bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Bana Cumhuriyeti Anlat” konulu kompozisyon yarışmasına 24 eser katılırken, Gelibolu Anadolu Lisesi 12-C sınıfı öğrencisi Esra Erer “Beni Yağmur Damlalarına Sor” başlıklı yazısı ile birinci, Gelibolu Anadolu Lisesi 11-B sınıfı öğrencisi Yağmur Taşdeniz “Özgürlüğün Kitabı” isimli yazısı ile ikinci, Gelibolu Anadolu İmam Hatip Lisesi 12-A sınıfı öğrencisi İlvenur Aslan “Sonsuz Bir Ümittir Cumhuriyet” isimli yazısı ile üçüncülüğü elde ederken, Gelibolu Fen Lisesi 12-A sınıfı öğrencisi Ece Çetin “Özgürlüğün İzdüşümü” isimli yazısı ile mansiyon ödülüne layık görüldü.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri dolayısıyla ve bu yıl 6’ncısı düzenlenen “Bana Cumhuriyeti Anlat” konulu yarışmada dereceye giren öğrenciler hediye çekleri ve belgeleri, 28 Ekim 2022 Cuma günü saat 15.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde öğrenciler ve velilerinin katılımı ile düzenlenecek tören ile verilecek olup yarışmaya katılan eserler Atatürk Kültür Merkezi’nde bir hafta boyunca sergilenecek.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.