Son Dakika: Çanakkale’de Aile Kavgası Cinayet Getirdi *** Eceabat’ta 109 Yıllık Top Mermisi Bulundu *** Türk Futbolunun Hamit Altıntop’a İhtiyacı Yok! *** Biçerdöver ve Balya Makinesi Uyarısı Yapıldı *** Yangından Etkilenenlerin Yaraları Hızlıca Sarılacak *** İYİ Partili Aslan: “Deli Dumrul” Sistemini Durduralım *** CHP “Buz Kırılmış, Yol Açılmıştır” *** Bolayır Güneyli Sahilleri Çöp İçinde *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Belediye Meclisi Haziran Toplantısı Yapıldı

Gelibolu Belediye Meclisinin Haziran ayı toplantısı gerçekleşti. Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısının ana gündem maddeleri açık otopark, doğal gaz ve sahil projesi olurken, Başkan Özacar tüm konulara açıklık getirdi. Son..

Belediye Meclisi Haziran Toplantısı Yapıldı
Yayınlanma: 228 Okuma

Gelibolu Belediye Meclisinin Haziran ayı toplantısı gerçekleşti.

Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısının ana gündem maddeleri açık otopark, doğal gaz ve sahil projesi olurken, Başkan Özacar tüm konulara açıklık getirdi.

Son günlerde Gelibolu’nun gündem konularından biri olan açık otopark konusunda açıklamalarda bulunan Başkan Özacar şunları söyledi; “Öncelikli olarak Bayraklı Baba Türbesi alanının altındaki park alanındaki araçları kaldıracağını buradan şikayet geldiğini belirterek, bu otoparkı kullananların çok ciddi çöp yığını ve olumsuz görüntülerden ötürü bu şikayetin önüne geçilecek. Sevgi Parkı’nın önüne kadar olan alan yaya kullanımına açılacak ve araçların girmesine müsaade edilmeyecek.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan boşaltmalarını talep ettiğimiz 7023 m2’lik lojman alanının çalışmaları devam ediyor. Bu açık otoparkı 20-25 Haziran tarihlerinde tamamlayıp, kullanıma açacağız. 200 adet aracın kullanabileceği açık otopark alanı Hamzakoy Bölgesindeki kafelere gelen misafirlerin ve müşterilerin denizi seyretmesi açısından büyük kolaylık sağlayacak ve Hamzakoy bölgesindeki araç trafiğine nefes aldıracak. Aynı zamanda bu otopark geçici olarak buraya yapılacak ve Hamzakoy sahilindeki araç yoğunluğu kesilecek. Bu yolu iki şeride böleceğiz ve yazlık golf arabaları getirip, yürümekte zorluk çeken vatandaşlarımız için yaklaşık 2009 küsur metrelik bir alana site parkuru kurmuş olacağız.

Geçtiğimiz meclis toplantılarında eski yıkılan subay lojmanlarındaki alana kapalı pazar yeri teklif edilmişti, bu alan için, Milli Savunma Bakanlığına tekrar yazı yazdık ve orasını tekrar talep ettik. Orası keşke iki katlı otopark olabilse, o alan en az 500 adet araç barındırabilir, bu da Gelibolu’nun otopark sıkıntısını karşılar. Amacımız eski yerleşim yerlerindeki sıkışıklığa çözüm bulmak” dedi.

Başkan Özacar, Yapılmakta olan açık otoparkla ilgili vatandaşların Belediye çalışmalarda ağaç kesiyor iddialarına karşı “Bizler ağaç kesmiyoruz, ağaç dikiyoruz. Bizim ağaç kesme alışkanlığımız yok. Bizler ağaçlar çoğalsın istiyoruz” dedi.

Belediye Meclisinin Haziran ayı toplantısının gündem maddelerinden biri de sahil projeleri oldu. Başkan Özacar meclis toplantısı esnasında sahil projelerine de açıklık getirerek, iskele projesindeki 6.5 – 7 yıldır DLH firmasıyla çalıştıklarını, sahildeki 6 metrelik yürüyüş bantlarındaki yıkıntılı yerlerin DLH firması tarafından yeniden yapılacağını dile belirtti.

Bir diğer gündem maddesi ise son zamanlarda gündemden düşmeyen doğal gaz konusuydu.

Başkan Özacar, doğal gaz çalışmaları konusunda yaptığı açıklamada; Gölcük Caddesi’ndeki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, sonrasında döner kavşaktaki çalışmalara geçileceğini ve ardından asfaltlama yapılacağını söyledi.

Başkan Özacar, doğal gaz konusunda polemiklerin olduğunu, AKSA Doğalgaz Şirketi’nin dağınık çalıştığını belirterek, “Gelibolu Belediyesi işlemlerin sırasıyla yapılması gerektiğini şirkete bildirdi. Çalışmaların sırasıyla yapılmasından yanayım aksi takdirde o alanda karmaşa çıkıyor ve işlerimiz süre açısından daha da uzuyor. Gazi Süleyman Paşa Mahallesi’nde başlatılan çalışmaların bitirilip daha sonra Hocahamza Mahallesi’ne geçilmesi hem düzen açısından hem de zaman açısından işimize yarayacak. AKSA Doğalgaz Şirketi ile bu konuda sürekli irtibat halindeyiz. Şirketin talebi önce vatandaşların AKSA Doğalgaz Şirketine başvuruda bulunmaları, ardından talebe göre işlemlerin başlatılması. Vatandaşlarımız ne kadar çok başvuruda bulunursa, bizlerde Belediye olarak kazı çalışmalarına o kadar düzenli başlayıp, bu işi kısa sürede yapmış olacağız. Vatandaşlarımız başvuruda bulunsunlar ki Gelibolu önümüzdeki kışta rahat nefes alabilsin, doğalgaz kullanım sayımız artsın” dedi.

Başkan Özacar, Eğritaş bölgesindeki doğal gaz çalışmalarına da açıklık getirdi. Özacar; “Eğritaş bölgesinde doğal gaz çalışmalarında bir iki bölgeye girildi. Bizler belediye olarak doğal gaz şirketine diyoruz ki, gireceğiniz yerlere girin, bizlerde yola asfalt dökelim. Şehitliğin altından 22,5 metre yoldan Karayokuş tepesindeki kavşağa kadar yol yapmayı düşünüyoruz. Eğritaş bölgesine geçici depolama alanı koyuldu. Şu anda Doğanaslan mevkiinden Karayokuş tepesine kadar bir yer tespit etmişler. Oraya boru hattını döşemeye başladılar” dedi.

Diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından meclis toplantısı sona erdi.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.