Güncel Haberler: Eğritaş Anaokulu ve Cami İnşaatı Çalışmaları *** Kadınlar Derneği Yönetimi’nden Başkan Özacar’a Ziyaret *** Tenis Kortları Yapımı Devam Ediyor *** Oy Kullanacak Hastalara Destek Olunacak *** Eğritaş Sahilinde Kumsal Temizleniyor *** Gelibolu Belediyesine 55 Personel Alınacak *** Orman Yangınlarıyla Mücadele Toplantısı Yapıldı *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

“Bir Senaristin Sezon Finali”

İlker Arslan’ın “Bir Senaristin Sezon Finali” isimli kitabı çıktı. İlker Arslan’ın kaleme aldığı Bir senaristin Sezon Finali isimli kitabı, NotaBene yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Okurları, popüler kültürün en zorlu..

“Bir Senaristin Sezon Finali”
Son Güncelleme:643 Okuma Whatsapp

İlker Arslan’ın “Bir Senaristin Sezon Finali” isimli kitabı çıktı.

İlker Arslan’ın kaleme aldığı Bir senaristin Sezon Finali isimli kitabı, NotaBene yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Okurları, popüler kültürün en zorlu alanlarından olan televizyon ve dizi sektöründen bir senaristin dünyasıyla tanıştıran roman, ‘içeriden’ ve samimi üslubuyla güldürürken düşündürmeyi de ihmal etmiyor.

“Kelimelerin, cümlelerin canlı kanlı karşımıza dikildiği; hayatın hem küfünü pasını, hem bin rengini can sevincini, ustalıkla hiç zorlamadan gösteren hissettiren… Ferah feza güldürürken, boğazınıza acı ağır bir yumruyu apansız oturtuveren… Tek bir karakterine iltimas geçmeyen, çatal dilli edası afili, gözü keskin bir roman, ‘Bir Senaristin Sezon Finali’. Şimdiye kadar nerelerdeydin İlker Arslan?”

Murat Uyurkulak

İlker Arslan, Bir senaristin Sezon Finali kitabında bir baba, bir sevgili, bir senarist-yönetmen, bir yoldaş ve bir politik aktivist olarak insanın bu ülkede başına gelebilecek en ‘olası’ şeylerin portresini çiziyor. Bunu yaparken ise kara mizaha başvurmuyor; anlatım diliyle değil de, olayların kendisiyle yaratıyor kara mizahı.

Roman kahramanının yaşadığı olayların, çoğu insanın yaşamından uzak olmadığı görülüyor. Yok yere beslenen ve hayatın zerrelerinden damıtılarak tutunulmaya çalışılan umut kadar, hayatın her zerresine sinmiş umutsuzluk da gerçek. Zirvede yaşamak isterken, sıradan insan kadar bile tutunamayan, olduramayan ‘bilinçli özne’nin durumu, konu popüler kültür alanında üreten insana gelince daha da içinden çıkılmaz bir hâl alıyor. İlker Arslan, Bir Senaristin Sezon Finali’nde gezi sonrası günlere de atıfta bulunuyor sanki.

NotaBene Yayınları tarafından basılan 192 sayfalık Bir Senaristin Sezon Finali, 30 TL fiyat etiketiyle kitabevlerinde ve online kitap mağazalarında okuyucularını bekliyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.