Son Dakika Haberler

Boğazgücü 4.Hafta da Muş Ekibini Devirdi

Boğazgücü 4.Hafta da Muş Ekibini Devirdi
Okunma : 127 views Yorum Yap

Çanakkaleyi Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol liginde temsil eden Çanakkale Boğazgücü Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, 4.Haftada evinde oynadığı Muş Bedensel Engellileri mağlup etti. Daha önce Pendik Belediyesi, Ankara BŞB ve geçtiğimiz hafta Adana Martı Engellilere 2 sayı ile mağlup olan ekibimiz ligdeki ilk galibiyetini 4.Hafta da aldı.

İlk Periyottan itibaren oyuna ağırlığını koyan Boğazgücü 1.Periyodu 16-10 önde kapattı. Genel olarak sert geçen müsabakada fauller havada uçuştu. İlk devreyi Çanakkale Boğazgücü’nde Gökhan, Metin ve Davut 3’er faulle, Muş ekibinde Malik ve Özkan 2’şer faul ile tamamladı. Devre Boğazgücü’nün 36-26 üstünlüğü ile geçildi. 3.Periyottan itibaren daha da sertleşen oyunda, Boğazgücü’nden Davut kendisine yapıldığı ve verilmediğini düşündüğü faule itirazından dolayı teknik faul ile cezalandırıldı 5.faulünü 3.Periyotun bitmesine 7 dakika varken aldı. Daha sonra bench’e de çalınan teknik faulden kaynaklanan 4 serbest atış hakkı kazanan Muş ekibi bir ara sayı farkını 6’ya kadar indirse de periyot sonunda fark 52-38 (14 Sayı) oldu. Son periyotta da sertlik devam ederken Boğazgücü’nde sahadaki 4 oyuncuda 4 faulle maçı tamamladı. Maç 66-54 Çanakkale ekibinin üstünlüğü ile sona erdi.

Maçı izlemeye gelen Çanakkaleli izleyiciler hakemlere yoğun itirazda bulunsa da, maç sonunda 2 ekibi ayakta alkışlamasını bildi. Maçı izleyenler arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu ve Avusturalya Konsolos’u Nicholas Sergi de vardı. Nicholas Sergi maçtan sonra oyuncuları tebrik edip fotograf çektirdi çok heyecanlı ve değişik bir maç olduğunu söyledi, vakti olduğunda tüm maçlara geleceğini ve destekleyeceğini de belirtti.