Güncel Haber: 100. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanları Kuruluyor *** Collective Resim Sergisi Açıldı *** Başkan Özacar’ın Namık Kemal’i Anma Mesajı *** Güneşhan: “Yurtlarda İnsani Koşullar Sağlanmalı” *** Gazze İçin Ayasofya’da Buluştular *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

“Çanakkale’nin Atları” Seramik Müzesinde Sergilenecek

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi’nde 04 Nisan / 26 Mayıs 2023 tarihleri arasında Çanakkale’nin Atları / Mehmet Uzuner Koleksiyonu Seramik Sergisi açılıyor. Ortak bir zenginliğin sembolü, geçmişin ve bugünün değerlerini bir..

“Çanakkale’nin Atları” Seramik Müzesinde Sergilenecek
Yayınlanma: Güncelleme: 380 Okuma

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi’nde 04 Nisan / 26 Mayıs 2023 tarihleri arasında Çanakkale’nin Atları / Mehmet Uzuner Koleksiyonu Seramik Sergisi açılıyor.

Ortak bir zenginliğin sembolü, geçmişin ve bugünün değerlerini bir araya getiren, sergileyen Çanakkale Seramik Müzesi, kültür ve sanatın yarattığı etkileşimin gücüne inanıyor, geçmişten geleceğe seramik sanatı adına etkileşim alanları yaratıyor.

Mehmet Uzuner Koleksiyonunda bulunan Çanakkale Seramiklerindeki geleneksel formda üreten ustaların ve modern yorumlayan sanatçıların eserleri “Çanakkale’nin Atları” başlığıyla sergilenecek.

Çanakkale seramiklerinin oldukça kalabalık bir grubunu oluşturan hayvan heykeli şeklinde yapılan kaplardan biri olan at figürleri, kentsel hafızanın sürdürülebilirliğini, kentle özdeşleşmiş simgelerin korunmasını ve yaşatılmasını sağlamak amacıyla bir araya getirilerek ziyaretçilere sunuluyor.

Çanakkale Seramik Müzesi pazartesi günleri ziyarete kapalıdır.
Cevatpaşa Mah. Kaya Sok. No: 31-33 Çanakkale
Tel: 0286 211 0130

www.canakkaleseramikmuzesi.org

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.