Güncel Haber: Başkan Gökhan Engelli Personeli İle Buluştu *** Mutlu Son "Merve" Kazandı *** Kaymakam Abacı Burhanlı Köyünde *** Eşit Bir Dünya Kurmaya Kararlıyız *** Gelibolu’da Engelliler Günü Etkinliği *** Başkan Özacar, Engelliler Derneğini Ziyaret Etti *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Çevreye Böyle mi Sahip Çıkacağız?

Gelibolu Belediyesi tarafından ilçenin neredeyse her yerinde oluşturulan çocuk parkları ve dinlenme alanlarına halk olarak herkes sahip çıkmalı. Geçtiğimiz günlerde çocuk parkı ve dinlenme alanı olan bu yerlerden ikisine şehir..

Çevreye Böyle mi Sahip Çıkacağız?
Yayınlanma: Güncelleme: 544 Okuma

Gelibolu Belediyesi tarafından ilçenin neredeyse her yerinde oluşturulan çocuk parkları ve dinlenme alanlarına halk olarak herkes sahip çıkmalı.

Geçtiğimiz günlerde çocuk parkı ve dinlenme alanı olan bu yerlerden ikisine şehir magandaları tarafından yapılan saldırılar sonucu hasar verilmişti. Bu ilk kez de olmuyordu ve bu kendini bilmez kişi yada kişiler daha önceleri de milletin vergileriyle yapılan devlet malına zarar vermişlerdi.

Gelibolu’nun güzelleşmesine ve çocukların oyun oynayabilecekleri, eğlenebilecekleri, yetişkinlerinde oturup dinlenebilecekleri ve sohbet edebilecekleri spor aletlerinde spor yapabildikleri bu parklara çevre sakinleri tarafından ne yazık ki gereken ilgi gösterilmiyor.

Gelibolu Şehit Hasan Ayçiçek 5.Sokakta bulunan fotoğraflarını gördüğünüz çocuk parkı ve dinlenme alanında manzara ne yazık ki hiç hoş değildi. Yetişkin insanlarında bulunduğu bir zamanda park alanı çocuklar tarafından ambalaj köpüklerinin kırılıp dökülmesi ve çevreye atılması sonucu çok kötü bir görünümdeydi. Çocuklar oyun alanlarını temiz tutmalı ve korumalı, bunu da kendilerine aileleri öğretmeli öncelikle.

Temizlik ekipleri gelip parkı temizleyecekler ama çevreye yayılan ve dağılanlar sokak aralarında kalacaklar. Çevre halkı kendi sokağını temiz tutmalı. Temizlik görevlilerinin işini zorlaştırmamalı. Çevreye gelişigüzel atılan çöpler, hafriyat atıkları, ev eşyaları ve benzerleri caddelerde, sokaklarda, parklarda olmamalı.

Çevreyi temiz tutmak bu kadar mı zor, caddeleri, sokakları kısaca çevreyi kirletmek bu kadar mı kolay?

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.