Son Dakika: Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

CHP’li Muharrem Erkek Basın Açıklaması Yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek Basın Açıklaması yaptı. CHP’li Erkek’in basın açıklaması şöyle: Değerli basın mensupları, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, dünya siyasi tarihinin en önemli..

CHP’li Muharrem Erkek Basın Açıklaması Yaptı
Yayınlanma: 343 Okuma

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek Basın Açıklaması yaptı.

CHP’li Erkek’in basın açıklaması şöyle:

Değerli basın mensupları, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, dünya siyasi tarihinin en önemli eylemlerinden biri olan Adalet Yürüyüşünü niçin gerçekleştirdi?

Çünkü 85 milyon adalete susadı. Çünkü adalet olmadan hiçbir şeyi sağlayamazsınız. Bağımsızlığı, geleceği, mutluluğu, eşitliği, her alanda adaleti yok ettiler. Devletin de temeli adalettir. Devletin dini adalettir. Devletin temelini çürüttüler, devleti çürüttüler. Ve adaletin olmadığı yerde aş, iş, ekmek de olmuyor. Bugün 5 kişilik bir aile sabah, öğle, akşam yalnızca ekmek, peynir, zeytin yese asgari ücret. Yoksulluğu, işsizliği büyüttüler. Çünkü gelir dağılımında da adalet yok. Demokratik hukuk devletinden, adaletten uzaklaştıkça 85 milyon freni patlamış kamyon gibi uçuruma sürükleniyor. Buna hep birlikte dur diyeceğiz. Demokratik hukuk devletinden, adaletten uzaklaştıkça mafya organizasyonlarına yakınlaştılar. Adaleti ve devleti çürüttüler. Demokrasiyi de çürüttüler. Yerel demokrasiyi de çürüttüler. Demokrasi, seçmen iradesi hukuk tanımadan belediyelerimize saldırıyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediyemizde yaşananlar, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’un iki kez seçilmiş Belediye Başkanının verdiği haysiyet mücadelesi. Bir haysiyet davasını kararlılıkla hep birlikte yürütüyoruz.

En büyük sorunlarımızdan biri de tabi ki, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. Bir İçişleri Bakanında hukuk bilinci olmayınca maalesef işte sonuç, tablo ortada. Adli sicil kaydı temiz insanları dahi masumiyet karinesini yok sayarak lekeleyebiliyor. 557 terörist var demişti İstanbul Büyükşehir Belediyesinde. 557 terörist varmış. Sonra 1668 teröriste çıkarttı. Enflasyon oranında arttırıyor. 8 tane terör örgütünün adını saydı, terör örgütlerinin propagandasını yapıyor. Cumhuriyet tarihinin en sorumsuz, en basiretsiz bir İçişleri Bakanıyla karşı karşıyayız.

Hatırlayın yerel seçimlere dönelim 31 Mart – 23 Haziran dönemine. Yine aynı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu o zaman ne demişti? 700 sandık başkanının birinci derece ve ikinci derece yakınları terörle Fetö’yle iltisaklı demişti. 700 tane sandık başkanını lekeledi. İstanbul’daki İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten hakimleri suçladılar. Sandık başkanları hakkında davalar açtılar. O davaların hepsi beraatla sonuçlandı. Hakimler hakkında soruşturmalar açtılar, baskılar kurdular. Hepsi takipsizlikle sonuçlandı. Ama hiç utanmadılar, hiç sıkılmadılar. Ve aynı şeyi bugünde maalesef yapmaya devam ediyorlar.

Bizim anayasamızda ne yazıyor? Hakkında kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadan hiç kimseye suçlu diyemezsiniz. Ama saray iktidarı ve İçişleri Bakanına bakın herkesi suçlayabiliyorlar, lekeleyebiliyorlar, adli sicil kaydı temiz insanları terörle iltisaklandırabiliyorlar ve hiç utanmıyorlar. Ve aynı hataları yapmaya devam ediyorlar.
Seçmenin iradesine saygı duymuyorlar, yerel demokrasiye saygı duymuyorlar. Ve her gün yeni bir soruşturma açılıyor İstanbul’da. Her gün yeni bir soruşturma. Terör soruşturması tutmadı şimdi Fatih Sultan Mehmet tablosuyla ilgili soruşturma başlattılar. O da yetmedi Adalar’daki faytonlar, atlarla ilgili soruşturmalar açıldı. Her gün bir müfettiş ordusu görev yapıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesinde. Neden? Çünkü çok korkuyorlar. Sarayın duvarları arasında korku çok büyük. Çünkü İstanbul’u kazandık, Türkiye’yi de ilk seçimde kazanacağız. 85 milyon kazanacak. Türkiye rahat bir nefes alacak.

Yetmiyor, bu saldırılar yetmiyor her alanda saldırıyorlar. Tüm muhalefete, basına, sivil topluma. İşte bugün TBMM’de iki milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırmak için toplanıyorlar. İşte AKP, MHP birlikte toplansınlar istedikleri kararı versinler. Mecliste bekleyen 1700 fezlekenin içinden iki fezlekeyi çektiler İYİ Parti milletvekili Lütfü Türkkan ve Mersin milletvekilimiz Ali Mahir Başarır’ın dokunulmazlık dosyaları. İki fezlekeyi çekiyorlar 1700 fezleke içerisinden. İşti bu korkunun tezahürü. Peki devleti soyanların, devletin hazinesini soyanların fezlekeleri nerede? Fetö’nün siyasi ayağı olanların fezlekeleri nerede? Kendi bakanlığına ailesinin şirketinden mal satanların fezlekeleri nerede? İhalelere fesat karıştıranların, ihalelerden komisyon alanların fezlekeleri nerede? Yolsuzluk yapanların fezlekeleri nerede?

Ama her zaman söylediğimiz gibi hangi fezlekeleri getirirseniz getirin, hangi soruşturmaları açarsanız açın, hangi davaları açarsanız açın hiçbirimize bir milim dahi geri adım attıramayacaksınız. Çünkü bu mücadele demokrasi mücadelesi. Bu dava haysiyet davası. Bu mücadele adalet mücadelesi. Ve hiç kimsenin endişesi olmasın ilk seçimde iktidar olacağız. Altılı masanın ortak Cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak. Ve büyük bir değişim başlayacak. Yeni bir siyaset kültürü, yeni bir yönetim anlayışı gelecek. Meclisin ve yargının üzerindeki ağır vesayete de son vereceğiz. Güzel memleketimize, bu bereketli topraklara adaleti ya getireceğiz, ya getireceğiz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.