Son Dakika: Tarihi Alan Başkanlığına Tarihi Fotoğraf Albümü *** Daha Güçlü Bir Hastane Kampanyası Başladı *** Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Devlet Parayı Kimden Alacak?

Yap-işlet-devret projelerdeki borçlara devletin kefil olmasına ilişkin İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “Şimdi sormak istiyorum, devlet bu borçlara kefil olduktan sonra, eğer ki şirketler ödemezse, devlet o borcu..

Devlet Parayı Kimden Alacak?
Yayınlanma: 351 Okuma

Yap-işlet-devret projelerdeki borçlara devletin kefil olmasına ilişkin İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “Şimdi sormak istiyorum, devlet bu borçlara kefil olduktan sonra, eğer ki şirketler ödemezse, devlet o borcu ödemek için parayı kimden alacak?” dedi.

Türkiye Büyük Meclisine gelen ve yap-işlet-devret projelerde borçların devlet hazinesi tarafından garanti altına alınmasını teklif eden kanunla ilgili İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar açıklama yaptı.

“Artık Anlam Veremiyorum”

Gelişmenin taviz vermek olduğunu ifade eden Başkan Yıldızlar, “1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapımı devam etmekte. Her projede olduğu gibi bu köprünün de geçiş garantili olduğunu biliyoruz. Şimdi yürürlüğe koyulmak istenen yasa, müteahhitlerin yapım aşamasındaki masraflarının da devlet tarafından karşılanmasına neden olacak. Yapımından sonra kullanmayan vatandaşın bile cebinden alınan para başka, yapım aşamasında çıkan masrafların devlet tarafından karşılanması ise bambaşka bir rant. Hükümetin bu şirketlere neden bu kadar yardım ettiğine artık anlam veremiyorum” dedi.

“Devlet O Borcu Ödemek İçin Kimden Alacak?”

Kefil olunan borcun ödenmesi için devletin vatandaştan vergi alacağını dile getiren Yıldızlar, “Hiçbir yönetim vatandaşını bu kadar ezemez. Atılan her adımda, deyim yerindeyse milletin sırtına basılıyor. Şimdi sormak istiyorum, devlet bu borçlara kefil olduktan sonra, eğer ki şirketler ödemezse, devlet o borcu ödemek için parayı kimden alacak? Devletin özelleşmemiş, çalıştırdığı kaç tane fabrikası, kurumu, ulaştırma şirketi, haberleşme ağı vesaire gelir kapısı var? Devletin tek gelir kaynağı vatandaşın cebinden çıkacak vergi. O vergiyi yine yandaşa aktaracaklar. Ülkesinin geleceğini düşünün hiçbir milletvekili bu teklifi kabul etmemeli” ifadelerini kullandı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.