Güncel Haber: Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** Çanakkale’de Aranan Şahıslara Operasyon Yapıldı *** Şampiyon Karateci Beyza Akkaya Coşkuyla Karşılandı *** ÇOMÜ Teoman Alpay Koro Günleri *** Meral Abla Buna Çok Kızar *** Basın İlişkilerinde İncelik: Değer Verme ve Denge *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Erkek’ten Çanakkale’ye Atatürk Kültür Merkezi Sözü

Muharrem Erkek; “Çanakkale’mize Atatürk Kültür Merkezi inşa edeceğiz”. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Türkan Saylan Tesisleri’nin yıkılarak yerine yeni Kültür Merkezi yapılacağını açıkladı. Kültür kenti..

Erkek’ten Çanakkale’ye Atatürk Kültür Merkezi Sözü
Yayınlanma: 118 Okuma

Muharrem Erkek; “Çanakkale’mize Atatürk Kültür Merkezi inşa edeceğiz”.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Türkan Saylan Tesisleri’nin yıkılarak yerine yeni Kültür Merkezi yapılacağını açıkladı. Kültür kenti Çanakkale’ye yakışır bir Kültür Merkezi inşa edeceklerini belirten Erkek; “Kültür Merkezi’mizin adı da Atatürk Kültür Merkezi olacak” dedi.

CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun ve partililerle birlikte kentte bir dizi ziyaretlerde bulundu. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Kadınlar Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği’ni ziyaret eden CHP’li Erkek, Çanakkale için hayata geçirmeyi planladığı önemli proje ve çalışmaların detaylarını paylaştı.

Mevcut tesis yıkılacak, Kültür Merkezi inşa edilecek STK ziyaretlerinin ardından Türkan Saylan Tesisleri’ne gelen CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, barışın kenti Çanakkale’de bulunan tesisin yerine kente yakışır Kültür Merkezi inşa edeceklerini açıkladı.

Erkek; “Çanakkale için çok özel bir mekan. Müstesna bir noktadayız. Ve bu bina önümüzdeki dönem ivedilikle yıkılacak. Yeni bir Kültür Merkezimiz olacak. İçerisinde öğrencilerimiz için okuma salonlarıyla, sergi salonlarıyla, kütüphanesiyle, dinlenme alanlarıyla Çanakkale’ye yakışan harika bir kültür merkezi inşa edeceğiz” dedi.

“Yeni Kültür Merkezi’nin adı Atatürk Kültür Merkezi olacak” Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ziyaretinde de Kültür Merkezi Projesi’ni paylaştığını dile getiren Erkek, derneğinde isteği üzerine yeni Kültür Merkezi’nin adının Atatürk Kültür Merkezi olacağını belirterek; “Bugün Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğimizde de paylaştık. Onların da isteğiyle yeni Kültür Merkezi’mizin adı da değişecek. Atatürk Kültür Merkezi (AKM) olacak. Çanakkale’de çok güzel bir AKM olacak” diye konuştu.

“Türkan Saylan’ın adı da yaşayacak”
Türkan Saylan’ın adını Atatürk Kültür Merkezi’nde yaşatacaklarının altını çizen CHP’li Erkek; “Türkan Saylan’ın adı da yaşayacak. İçeride çok amaçlı salona Türkan Saylan salonu adını vereceğiz. Çünkü Çanakkale kültür kenti olmalı. Tarih kenti olmalı. Turizm kenti olmalı. Üniversite kenti olmalı. Öğrenci dostu, kadın dostu, çocuk dostu bir kent için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

#MuharremErkek | #CHP | #Çanakkale | #Atatürk | #TürkanSaylan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.