Son Dakika Haberler

Fahri Konsolostan Başkan Özacar’a Ziyaret

Fahri Konsolostan Başkan Özacar’a Ziyaret
Okunma : 82 views Yorum Yap

Batı Avustralya’daki fahri konsoloslardan Osman İçsel Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı makamında ziyaret etti.

Batı Avustralya’da yaşayan Türk toplumunun önde gelen liderlerinden Batı Avustralya fahri konsolosu Osman İçsel, Belediye Başkanı Özacar ile bir süre görüşerek fikir alışverişinde bulundu.

Çanakkale Savaşları’nın 95’inci yıldönümünde, Avustralya’ya giden Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar, barış parkı açılışı ve şafak töreni programına katıldığını Avustralya fahri konsolosu Osman İçsel ile burada tanıştıklarını belirterek, bu dostluğun artarak devam ettiğini belirtti.

Başkan Özacar, ziyaretle ilgili “2010 yılındaki programda Albany Belediye Başkanı Milton Evans ve TC Fahri Konsolosluğu yetkilileri tarafından çok samimi karşılandım. Tüm Türkleri bir arada toplayan ve bu dostlukların gelişmesinde katkısı olan T.C. Avustralya Pert Konsolosu Cahit Yeşertener’e tekrar teşekkür ediyorum. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en güzel mirasın Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Yurtta Barış Dünyada Barış’ ilkesi olduğuna inanıyorum. Ülkeler arasında kurulan bu dostluk bağının sonsuza kadar sürmesini ve örnek olmasını diliyorum” dedi.