Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Her Yer Sivrisinek Dolu

Gelibolu Belediyesi bu yaz aylarında ilçeyi sivrisineklere teslim etmiş durumda. Son günlerde Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan paylaşımlarda sürekli olarak sinek ve haşerelere karşı yapılan ilaçlamalar ve özellikle parklarda ve oturma..

Her Yer Sivrisinek Dolu
Yayınlanma: 1.288 Okuma

Gelibolu Belediyesi bu yaz aylarında ilçeyi sivrisineklere teslim etmiş durumda.

Son günlerde Gelibolu Belediyesi tarafından yapılan paylaşımlarda sürekli olarak sinek ve haşerelere karşı yapılan ilaçlamalar ve özellikle parklarda ve oturma alanlarında yapılan dezenfekte çalışmalarına yer veriliyor ama Gelibolu sahilden, parklardan ibaret değil.

Gelibolu merkezinde her yer de sivrisinekler cirit atıyor, gece gündüz demeden saldırıya geçiyorlar ama Gelibolu Belediyesi çöp konteynerlerine ilaçlama yapıyor, parkları ve sahildeki oturma alanlarını dezenfekte ediyor oysa insanlar bahçelerinde ve balkonlarında oturamaz durumdalar.

Gelibolu Belediyesi ekipleri bu konuya acilen çözüm bulmalılar. Bu sivrisinekler normal midir yoksa Asya Kaplanı olan türden midir araştırılmalıdır.

Sadece parklar ve sahildeki oturma alanları değil her yer sürekli acilen ilaçlanmalıdır.

Editörün Notu: Konuyla ilgili olarak aradığım 0 286 566 06 15 dahili 111 nolu telefondan ulaştığım Gelibolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü görevlisi şahıs konuyu anlattığımda bizimle ilgili değil, “Temizlik Hizmetleri Müdürlüğünü arayacaksınız” dedi. “Siz iletemez misiniz” dediğimde, “şimdi herkes dışarıda nasıl bulayım” dedi. “İyi” dedim. Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü’nün 0 286 566 54 14 nolu telefonunu aradım, telefona bakan görevliye durumu anlattığımda, “İlaçlama işine biz bakmıyoruz, Destek Hizmet Müdürlüğünü aramalısınız” dedi. “Peki siz ne yapıyorsunuz” dediğimde. “Biz sadece çöp konteynerlerini ilaçlıyoruz” cevabını aldım. “İlaçlama değil mi o da, Gelibolu’nun her yerinden şikayetler var, her yerin ilaçlanması gerekiyor” dediğimde, “siz Destek Hizmet Müdürlüğünü arayın onlara iletin talebinizi” dedi. Bende Destek Hizmet Müdürlüğü’nün 0 286 566 06 15 dahili 113 nolu telefonunu aradım. İki günden bu yana da arıyorum. Daha da arayacağım, cevap verilene kadar arayacağım ama bunların birbirinden haberi yok. Aslında kolay yoldan birilerine ulaşabilirdim ama nedense izlenmesi gereken yoldan ulaşmaya çalıştım ve işte sonuç.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.