Son Dakika Haberler

Gelibolu Vakfı’ndan İddialı Proje

Gelibolu Vakfı’ndan İddialı Proje
Okunma : 39 views Yorum Yap

Üniversite sonuçlarının açıklandığı, öğrenci ve ailelerini telaş sardığı bu dönemde Gelibolu Vakfı “Gelibolu Eğitim Bursu” adıyla iddialı bir proje başlattı.

Proje ile topladığı bağışları burs olarak Gelibolu’lu öğrencilere vermeye hazırlanan Gelibolu Vakfında hedef 100 öğrenci.

Yazılı ve sosyal medyada ağırlıklı bir şekilde yer alan projeye göre bağış severlerden kendi bütçeleri ölçüsünde 8 ay boyunca 50, 100, 150 lira bağış isteniyor. Her bir öğrenciye 150 lira burs verecek olan Gelibolu Vakfı tek öğrenciyi okutamayacak kişilerden 50 ve 100 TL toplayarak, 2 ya da 3 kişinin bir öğrenciyi okutmasına vesile olarak bağış tabanını genişletmeyi amaçlıyor.

Gelibolu Vakfı kentin çeşitli yerlerine asılan afişler ve gönüllüleri eliyle dağıttığı broşürlerle olabildiğince fazla kişiye ulaşmaya çalışıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Gelibolu Vakfı Başkanı Yusuf Acar, bu ölçüde bir kampanyanın Gelibolu’da ilk kez yapıldığı belirterek “20 kişilik gönüllü grubumuz kentin tüm iş yerlerine ulaşacak. Bu hafta yapılacak Sardalya Festivalinde düzenlenecek kermes ile bu projeden haberdar olmayan Gelibolu’lu kalmasın istiyoruz. Hemşehrilerimizin yeterli ilgiyi göstereceğine inanıyor ve uzun vadede ihtiyacı olan her öğrenciye burs sağlayacağımız güvenilir, şeffaf ve onuru koruyan bir sistem hedefliyoruz” dedi.