Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu’da Turizm

Öyle bir yerde yaşıyoruz ki, hemşehrilik bilinci yok öncelikle. Herkes,” hele son yıllarda gözlemlediğim kadarıyla daha da arttı bu tarz davranışlar”,yalnızca kendini düşünür edasında. Biliyorum bu yazı yine birilerinin canını..

Gelibolu’da Turizm
Yayınlanma: 464 Okuma

Öyle bir yerde yaşıyoruz ki, hemşehrilik bilinci yok öncelikle. Herkes,” hele son yıllarda gözlemlediğim kadarıyla daha da arttı bu tarz davranışlar”,yalnızca kendini düşünür edasında.

Biliyorum bu yazı yine birilerinin canını sıkacak ve yakacak ama yanıversin birazcık. Sizler toplum mefaatini düşünmeye endekslenmedikçe ben ve benim gibi düşünenler yazmaya da söylemeye de devam edeceğiz. Klişeleşmiş şikayetler herkesin sadece ağzında, bir şeyler yapalım, çözüm üretelim dediğimiz noktada herkes size uzaydan gelmiş gibi bakıyor.

Bakın güzel kardeşim, eninde sonunda ciddi yaralanacaksınız. Ama öyle ama böyle, bir insan yahut insanlar da yapmayacak üstelik bunu, ilahi adalete güveniyorsanız ki ben ona çok inanırım,torunlarınızdan çıkacak bugün gördüğünüz sefanın ceremeleri, yine çıkacak.

Bu aralar turizm ile ilgili bir araştırma yapıyorum. Malum bu memleket kültür ve turizm konusunda gelişebilir ancak. Araştırmalarıma göre Gelibolu turizm konusunda da yine üvey evlat muamelesi görüyor. Hiçbir yatırım teşviği yok bu tarihe mal olmuş canım memlekete. Ve bizler ses çıkarmadığımız takdirde de hiç olmayacak.

Bir informatıon tarzı seyahat acentemiz yok. Burnumuzun dibindeki memleketler her yere tur düzenliyor, biz memleketimizi dahi pazarlayarak onların buraları da gelip görmelerini sağlayamıyoruz ne yazık ki Her anlamda donanıma tarihi zenginliğe dini anlamda da sahip olan memleketimizi ziyarete gelenler, kuş parkında yanlarında getirdikleri nevaleleri yiyip gidiyorlar, bu memleketten çay dahi satın alıp içmiyorlar. Kimin ayıbı bu, bu memlekette yaşayan hepimizin. Her birimiz bu memleketin insanıysak aynı zamanda kültür elçisiyiz de.

Ben kendi adıma her gittiğim yerde nereden geliyorsunuz diye soru yöneltildiğinde Gelibolu diyorum. Eğer neresi orası filan derlerse sinirlenmemin ötesinde hicap duyuyorum. Belki de biraz terslenerek nasıl bilmezsiniz tarihe mal olmuş Gelibolu’yu diyorum gayri ihtiyari.

Her gün gördüğüm yerlerin fotoğraflarını çekerek sosyal medyada paylaşıyorum. Gelibolu’ma methiyeler yazıyorum. Yanlış anlamayın tüm bunları severek yapıyorum, çünkü ben bu memleketin insanlarına değil ama kendisine aşığım. Lütfen bu memlekette ama yaşayan ama yaşamadığı halde gönlü burada kalan insanlar, hepiniz bir omuz verin bu memleketin tanıtımı konusunda.

Daha çok insana her anlamda ulaşın, bu memleketin güzelliklerini anlatın,fotoğraflarını paylaşın sayfalarınızda. Hemşehri olarak toprağım kavramından uzak yaşıyorsunuz, bari bu paylaşımı esirgemeyin memleketimizden. Ve lütfen kafanızdaki az olsun bizim olsun klişesinden bencil düşünce tarzından da uzaklaşın bir zahmet.
Sevgiyle…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.