Güncel Haberler: Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Geliboluspor “Emeğe Saygı” Açıklaması

Geliboluspor Kulüp Başkanlığı tarafından “Emeğe Saygı” başlıklı bir basın açıklaması yapıldı. Açıklama şöyle: 2017/2018 Sezonu Süper Amatör Liginin başından beri süre gelen lehimize ya da aleyhimize olan kararlar bu mücadelenin..

Geliboluspor “Emeğe Saygı” Açıklaması
65 Okuma

Geliboluspor Kulüp Başkanlığı tarafından “Emeğe Saygı” başlıklı bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklama şöyle:

2017/2018 Sezonu Süper Amatör Liginin başından beri süre gelen lehimize ya da aleyhimize olan kararlar bu mücadelenin neresinde olduğumuz konusunda bizi tereddüde düşürmüştür. Bu işe olan sevgimizi ve saygımızı bitirme noktasına getirmiştir.

Nereden başlasak ki. Birkaç örnek verecek olursak; Yanında oyuncumuza ve kendisine edilen küfürleri duymayıp ya da duymamazlığa gelip her bir harekette bizi kartları ile sindirmeye çalışanlar mı adalet dağıtacak?

Ofsaytı bile bilmeyen yan hakemler mi, buz gibi golümüzü vermeyenler mi adalet dağıtacak?

En basit ile önünde taca çıkan topun kimden çıktığını gördüğü halde bayrak kaldıramayıp, oyuncuları çileden çıkartanlar mı, aynı pozisyonda kartını kullananlar mı adalet dağıtacak?

Yan hakemin önünde dibinde oyuncumuza, üstelik bizzat kendisine sonra da yedek kulübemize edilen küfürleri duymayıp hocamızı “Hocam duymadın mı söylenenleri, size küfür ediyorlar” dediğinde saha dışına gönderenler mi adalet dağıtacak?

Geçen sezon içeride oynadığımız maçtan sonra yüzümüze ve o günkü görevlilere bir şey yok deyip, arkadan ek rapor yazan, üzerime su sıçradı diyerek sahamızın kapanmasını sağlayanlar mı adalet dağıtacak?

En son geçtiğimiz Pazar günü oynanan maçta görev alan hakem üçlüsü maçın ağırlığı altında kalarak her iki taraf içinde maçı içinden çıkılmaz hale getirerek katletmiştir. Her zaman ki gibi yine küfürler duyulmamıştır. Oyuncumuz boş yere hakem beyin egoları yüzünden oyun dışı kalmıştır. Ekmeğini bu işten kazanan ağzından küfür dahi çıkmayan oyuncumuz atılmıştır. Neden?

Hakem gözlemcisini maçtan sonra yaptığımız açıklama ile dürüst olmaya, olanları olduğu gibi tarafsız bir şekilde rapor etmeye davet ettik. Bu raporun kamuoyuna açıklanmasını talep ediyoruz. Talep ettiğimiz gibi bu konuda saha komiserinin de görüşü alınmış mıdır?

Bu hakem üçlüsünün vermiş olduğu yanlı yalan-yanlış uydurma kararlar uygulamalar ile bizi birbirimize düşürmeye ne hakkı vardır, ne de haddinedir.

Bu zihniyetteki hakemler ile yollar derhal ayrılmalıdır. Hepimiz bu ilin ve bu ülkenin takımıyız.

Bu zihniyetteki görevlilerin, sporun içinde oldukları her an spora sporcuya bu işe emek harcayan taraftarından malzemecisine, yöneticisine buna kendileri de dahil olmak üzere herkese ihanet olduğu düşüncesindeyiz.

Sezon başı kulüpler, yöneticiler, teknik ekipler, futbolcu arkadaşlar, emek harcıyorlar, ter döküyorlar, takımlarının iyi olması için yöneticiler saha içinde ve dışında büyük uğraşlar veriyorlar ve herkes elinden gelenin en iyisini sahada vermeye çalışıyor. Az hata yapanın kazanması gereken müsabakalarda sezon başından beri hakemler hangi tarafa az hata yaparsa o takım kazanıyor. Hakem yetiştirmek için süper amatör, 1. amatör takımlarının harcandığı, emeklerin heba olmasının verdiği acı tarif edilemez. Verilen emekler de parayla pulla da ölçülemez.

Hakemlerde hata yapabilir ama bir sezon boyunca hakem yetiştirmek için Çanakkale’mizin tüm takımlarını “Kobay” olarak kullanamazsınız, kullanmamalısınız.

Sezon başında biz hazırız, siz hazır mısınız diyenlerin hazır hali bu ise, hazır olmayan halinden spor camiasını Allah korusun.

Buradan hakem kuruluna sesleniyoruz. İki koyun bile güdemeyeceklere, kendilerine edilen küfürleri duymayan, duysa bile ses çıkaramayan zavallılara, istediğini duyan gören pişkinlere, gerekli cezayı vermelidir. Bizce maç bile vermemelidir.

Buradan tüm Çanakkale spor kamuoyuna tekrardan sesleniyoruz. Daha dörtlü soyunma odamız yok. Skorbordumuz yerinde var işlevde yok. Saha dökülüyor bakan yok. Spor salonu ona keza aynı durumda. Müdürler kendi imkanları ile bir şeyler yapmaya çalışıyor oda yeterli gelmiyor. Triatlon takımımız sporcuları ülkemizi yurtdışında temsil ediyor ama her yere kapalı havuz yapılıyor Gelibolu’ya ne zaman yapılması planlanacak yada düşülmeye başlanacak belli değil. Sporcular Çanakkale’ye 17.00 de gidip 23.30’da dönüyor, sonra ders yapıyor, sonra okula oradan yarışa, oradan madalyaya kupaya koşuyor. Biz sadece futbol kulübü değiliz, biz yıldız kız – erkek basket takımı, okçuluk takımı, triatlon takımı olan, yakında voleybol, masa tenisi takımları olacak bir spor kulübüyüz. Aklımıza bu ilde istenmediğimiz geliyor, eğer istenmiyorsak açık açık söylensin sonra bize izin verin, gidelim Edirne’de Tekirdağ’da İstanbul’da oynayalım.

Biz spora gönül veren bir kulüp olarak, bize bu Ülkenin Kutsal Bayrağının dalgalandığı her yer “Gelibolu”…

Unutmayın “Adaletin olmadığı yerde Ahlakta yoktur”.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.