Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Geliboluspor Nereye Koşuyor?

Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm ama hep biraz daha bekle diyerek kendi kendimi frenlediğim, gördüğüm yanlışları söylemek yerine hep yutkunduğum, belki düzelir diye beklenti içinde olduğum fakat hayal kırıklığına uğradığım bir..

Geliboluspor Nereye Koşuyor?
Yayınlanma: 849 Okuma

Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm ama hep biraz daha bekle diyerek kendi kendimi frenlediğim, gördüğüm yanlışları söylemek yerine hep yutkunduğum, belki düzelir diye beklenti içinde olduğum fakat hayal kırıklığına uğradığım bir konuda yazmak istedim bugün.

Son iki üç sezona şampiyonluk hedefiyle giren ama erken havlu atan fakat bu sezonun ilk yarısındaki performansıyla taraftarlarını heyecanlandıran Geliboluspor ne yazık ki yönetimsel hatalar sebebiyle bir sezonu daha heba etmek üzere.

Bir yönetim kurulu düşünün ki, son iki sezona hedef koymuş olsun, taraftarlarına şampiyonluk vermenin hesapları içinde olsun ama tam şampiyonluk hedefi gerçek olacakken bir anda çark etsin ve bahanelerin arkasına sığınmaya çalışsın.

Geliboluspor’un geçtiğimiz sezon sonunda yapılan genel kurulunda göreve talip olan sanki kendileri değilmiş gibi, birileri sanki onları göreve zorlamışta mecbur kalmışlar gibi, sanki kulübün gelirlerini giderlerini sezon başında bilmiyorlarmış gibi bir anda şampiyonluğa yürüyen takımı sudan sebeplerle dağıtmalarını hiç bir sporsevere izah edemeyecekler.

Geliboluspor yöneticileri destek yok demeyi dillerine dolamışlar ve onun arkasına sağınmaya, saklanmaya, kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar ama nafile, Gelibolu’lu sporseverler, futbolseverler bu yapılanları unutmayacaktır.

Hadi diyelim ki destek yok, para yok, kaynak yok.
Tamam sizlere inanalım.

Peki adama sormazlar mı arkadaşlar, sezon başında siz nasıl bütçe yaptınız diye?
Elinizde para yoksa neye göre transferler yaptınız diye?

Yine diyelim ki başkan İsmail Öztürk şimdiye kadar kendi cebinden harcamalar yaptı, peki muslukları kısmak şimdi mi aklına geldi?

Takım tam bir hava yakalamışken, şampiyonluğa koşarken mi bunun farkına vardı?
Kimse kusura bakmasın ama bu söylemler bizleri saf yerine koymaya çalışmaktan başka bir işe yaramaz.
Geçen sezon sonunda yeniden oluşturulan yönetim kurulunda öyle isimler var ki, sanırsınız görevleri konu mankeni olmak.

İsimleri var, cisimleri yok.

Başkan İsmail Öztürk çalışamayacağı, çalıştıramayacağı, faydalanamayacağı adamları yönetimine neden alır onu da sayın başkanın kendisine sormak gerek.

Arkadaşlar bilmemek ayıp değil, kulüp yönetimlerinde yer alan her isim sporu bilmek zorunda da değil ama yönetim kurulu içinde görev dağılımı yapılmışsa kendisine verilen görevi de yapmak zorunda.

Kimse onlara demiyor ki takımı siz antrene edin, sahaya çıkartın, başarılı olun. Her işin kendine göre ayrıcalıkları var. Sizin göreviniz adı üstünde idarecilik, yöneticilik. Yani sizden istenen de beklenen de kulübü iyi şekilde idare etmeniz yönetmeniz.

Peki siz ne yaptınız? Bir çuval inciri hem de hiç olmadık bir yerde berbat ettiniz.

Yönetim kurulunu belirleyen de sizlersiniz, birlik beraberliği kuramayıp seçilmişleri çalıştıramayanlarda. Her transferi bir yöneticinin yanına koyup medyaya poz vermek yöneticilik ise bunu herkes yapar. O zaman seçici olmaya ne gerek var. 15 Kişiden oluşan Geliboluspor yönetim kurulundan kaç isim aktif görev yapıyor, kaç isim kaçak güreşiyor. Aktif olanlar bu işi çok biliyor da, kaçak güreşenlerin elinden hiç mi bir şey gelmiyor?

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.