Son Dakika Haberler

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 101. Yıldönümü

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 101. Yıldönümü
Okunma : 142 views Yorum Yap

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 101’inci yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programı 2’nci Kolordu Komutanlığı’nın önündeki Atatürk Anıtında düzenlenen tören ile başladı.

Törende ilk olarak Gelibolu Kaymakamız Bekir Abacı, 2’nci Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar tarafından Atatürk Anıtına Çelenk sunuldu.

Ardından, Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda; Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Çanakkale 18 Mart Piri Reis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından düzenlenen anma programına, Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, 2’nci Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim Yaldız, siyasi parti ilçe başkanları, protokol üyeleri, öğretmen ve öğrenciler ile davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, şiirlerin okunması, Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo, Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Piri Reis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro oyunu ile devam etti.

Ardından İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü ile ilgili İlçemizde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile program son buldu.

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, anma programının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen Mehmet Akif Ersoy konulu resim sergisini ziyaret etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)