Son Dakika: Tarihi Alan Başkanlığına Tarihi Fotoğraf Albümü *** Daha Güçlü Bir Hastane Kampanyası Başladı *** Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

İYİ Partili Yıldızlar Çanakkale’nin Dertlerini Sıraladı

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale’nin önemine dikkat çekerek, yaşanan problemleri sıraladı. İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale’nin yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Çiftçilerin sorunlarını anlatan Yıldızlar,..

İYİ Partili Yıldızlar Çanakkale’nin Dertlerini Sıraladı
Yayınlanma: 296 Okuma

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale’nin önemine dikkat çekerek, yaşanan problemleri sıraladı.

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Çanakkale’nin yaşadığı sorunlara dikkat çekti. Çiftçilerin sorunlarını anlatan Yıldızlar, turizm konusunda geri plana atıldıklarını ve maden kazılarında doğa katliamı yaşandığını ifade etti.

Çanakkale’ye çok fazla yatırımın olmadığının altını çizen Başkan Yıldızlar, çiftçinin yaşadığı sorunlarla ilgili şunları söyledi:

“Meyvecilik, Sebzecilik ve Hayvancılık Bitme Noktasında”

“Çanakkale dediğimiz zaman ekonomide önce akla meyvecilik, sebzecilik ve hayvancılık geliyor. Ancak insanlar artık meyvelerini satamaz duruma geldiler. Kiraz bahçelerinde kirazlarını toplayamadılar, işçi masrafını dahi karşılayamıyorlar. Sebzecilik dediğiniz zaman hibrit tohum ve ondan gelen bir hastalık var. O tohumu aldığınız zaman ilacını da alıp iki günde bir kullanmak zorundasınız. Bu ilacı kullanınca da maliyeti yükseliyor doğal olarak. Hayvancılıkta ise iyi durumdaydık ama maalesef süt fiyatlarında artırım olduğu için, marketler de büyük payı ele geçirince, süt fiyatlarını artırmayınca, hayvancılık da bitme noktasına geldi. Çiftçiler artık ellerindeki yerleri satıyorlar, traktörleri satıyorlar.”

“Çanakkale İle Turizm Konusunda İlgilenen Yok”

İYİ Parti İl Başkanı Yıldızlar, Çanakkale’nin Türkiye’deki üç boğazdan birine sahip olduğuna da dikkat çekerek, bölgeye turizm konusunda yeterli desteğin verilmemesinden de yakındı. Yıldızlar, “Çanakkale Boğazımız var, arkamızda Kaz Dağları var ama maalesef burayla ilgilenen ve buraya turizm sahası açan hiç kimse yok. Çanakkale’de Gökçeada ve Bozcaada’da turizm var elbette ancak pandemi nedeniyle oralar da bitme noktasında. Çanakkale’de turizm odaklı yat limanları olsa, Kaz Dağlarında tesislerimiz olsa turizm de canlanır.” ifadelerini kullandı.

“Ağaçlar Kesilmeden de Çalışmalar Yapılabilirdi”

İYİ Partili Yıldızlar son olarak doğanın tahrip edilmesine de tepki gösterdi. Maden çalışmalarıyla ilgili eleştirilerde bulunan Yıldızlar şöyle dedi:

“Çanakkale Kaz Dağları’nda 80 civarında şirkete maden araması için satış olduğunu duyduk. Bunların 5-6 tanesi faaliyet gösteriyor. Ancak burada ağaçlar katlediliyor. Bunun uygun bir yolu olamaz mıydı, olabilirdi. Çünkü ağaçları keserek değil, bugün otobanlar yapılırken tüneller açılıyor. Tüneller sayesinde ağaçlar kesilmeden bu maden aramasını yapabilirlerdi. Böyle bir varsayım içine girmedikleri için de üzülüyoruz.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.