Son Dakika Haberler

Kaymakam Kılınçkaya’nın Kurban Bayramı Mesajı

Kaymakam Kılınçkaya’nın Kurban Bayramı Mesajı
Okunma : 134 views Yorum Yap

Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Kılınçkaya mesajında; “Ülkemiz ve Milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, milli ve manevi duyguların çağladığı, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı Kurban Bayramını karşılamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Üzerinde yaşadığımız bu güzel memleketin, inancında ve kültüründe var olan dayanışma, yardımlaşma, hoşgörü ve kardeşlik duyguları bayramlarda daha büyük bir önem taşımaktadır.

Dini bayramlarımızın oluşturduğu bu manevi ortamları iyi değerlendirmeli; düşmanlıkların unutulması, dostlukların pekişmesi, yoksul ve düşkün olanların hatırlanması ve muhtaç olanlara yardım elinin uzatılması bakımından önemli bir fırsat olarak görülmelidir. Bizi asırlardır birbirimize bağlayan, birbirimize kardeş kılan bu yardımlaşma ve dayanışma ruhudur.

Bayramlaşmalar esnasında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymayı unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Âleminin, Kurban Bayramı’nı kutluyor, kardeşliğimizi daha da güçlendiren bu güzel bayram coşkusunun ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.