Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Kursiyerler Belgelerine Kavuştu

Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü tarafından ücretsiz olarak verilen deprem tahmin kursunun 3’üncüsü tamamlandı. Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sürçü’nün online verdiği deprem tahmin kursu sonunda 37 kursiyer belgelerini teslim aldılar…

Kursiyerler Belgelerine Kavuştu
Yayınlanma: 437 Okuma

Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü tarafından ücretsiz olarak verilen deprem tahmin kursunun 3’üncüsü tamamlandı.

Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sürçü’nün online verdiği deprem tahmin kursu sonunda 37 kursiyer belgelerini teslim aldılar.

100 deprem tahmininden 94 tanesini doğru tahmin ederek büyük başarı sağlayan Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü, Deprem Tahmin Uzmanı olan Kadir Sütçü, ücretsiz online olarak verdiği 30 saatlik deprem tahmin kursunun 3’üncüsünde Türkiye’nin dört bir yanından ve değişik meslek gruplarından oluşan 37 kişiye belge verdi.

Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü’nün ücretsiz açmış olduğu 3 kursa katılan 124 kişi deprem tahmin kursuna belgelerini teslim aldılar.

Sarıyer Kent Konseyi´nin Doğal Afetler, Deprem ve Arama Kurtarma Çalışma Grubunun onayı ile başlattığı deprem tahmin kursunda başarılı bir tahminci olan Kadir Sütçü, elindeki 7.552 klasör içindeki 487.594 dosyadaki bilgi birikimini görüp 30 saat gibi kısa sürede deprem tahmin uzmanı olmak isteyenler ile paylaşıyor.

Bugüne kadar başarı üstüne başarı sağlayan, vatandaşının canı için kendi imkanları ile kurduğu Dekos (Deprem Kuvveti Organize Sistemi) Meteoroloji hakkında bilgiler verirken “Üniversitelerde bile deprem esnasında ve deprem öncesi yeryüzüne çıkan enerjiden bahsetmeyenler depremin zamanını bilemezler, ancak bilimi araştırsalar bizim çalışmalarımızı dikkate alırlar” diyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti. “Mevcut bilimde Richter ölçeğiyle deprem büyüklüğü boşalan kg cinsinden atmosfere salınan enerjinin miktarıyla ilgili olmasından dolayı deprem öncesi ve deprem anında havada geniş bir alana dağılan enerjinin atmosferin katmanlarından olan Troposfer ve Ozon tabakasındaki hareketliliği meydana getirdiğini tespit ettim. Dekos (Deprem Kuvveti Organize Sistemi) 21 yıllık bir çalışma sonucunda 300.000 TL. değerindeki Dekos Meteoroloji istasyonumu kurdum. 2008 Yılından itibaren uydu görüntülerindeki Deprem Bulutlarıyla deprem tahmini yapılabileceğini öğrendim. Kursa katılmak için mesleği, yaşı, ili ve ülkesi önemli olmayan ve her isteyenin ücretsiz olarak katılabileceğini ister üniversitede doktor olsun, ister araştırmacı olsun, isterse dağda çoban olsun her isteyen ücretsiz olarak katılabilir.

Açmış olduğum Sarıyer Kent Konseyi başkanlığından onaylı olarak ücretsiz verdiğim 3’üncü deprem tahmin kursu ile birlikte 124 vatandaşımıza belgelerini verdim. Online Deprem Tahmini Kursuna katılarak katılım belgesi alanlar ayrıca arşivimde bulunan 7.552 Klasör içindeki 487.594 dosyadaki bilgi birikimini görüyorlar. Benim kursta vermiş olduğum bilgiler milyar dolarlık bilgiler, üniversitelerde dahi bu bilgiler yok. Dünyada hava tahmini yapılan uydu görüntülerinde depremlerin basıncı dikkate alınarak, rüzgarın hızının arttığı Deprem Bulutlarının oluşumu ve yön istikametiyle sıcaklığın etkilendiği ve yağışın meydana gelişiyle ilgili görselliklerle deprem tahmini yapmaktayım.

Bende deprem tahmin kursuna katılmak istiyorum diyenler, Whatsapp Hattı 0538 448 7292 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirler. Sonrasında onlara www.dlive.tv/dekostv linkini göndeririz. Her akşam saat 21.00’de “Deprem Tahmini” kursumuzun takibini yapabilirler. Aynı zamanda bilimsel 3 sempozyumda makalelerim yayınlandı. İsteeyenler aşağıdaki linkten makalelerimi okuyabilirler.
https://www.kadirsutcu.com/category/dekos-tahmin-sistemlerimiz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.