Son Dakika Haberler

Kuzu Kuzu Gelip Oynamıyorlar İşte!

Kuzu Kuzu Gelip Oynamıyorlar İşte!
Okunma : 521 views Yorum Yap

UEFA tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finalinin Portekiz’in Porto şehrine alındığı bildirildi. UEFA, 29 Mayıs’ta İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi finalinin Portekiz’in Porto şehrinde bulunan Estadio Dragao Stadı’na alındığını resmen duyurdu.

İngiltere hükümetinin UEFA’ya başvuruda bulunarak final maçının Londra ya da başka bir şehirde oynanmasını istemesinin ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir, finalin İstanbul’dan alınma gündemi ile ilgili olarak; “Kuzu kuzu gelip oynayacaklar. Her şeyimizle finale hazırız. Bütün tedbirler alınmış. UEFA ile görüşmelerimiz devam ediyor. Hiçbir şekilde başka yere alınması söz konusu olamaz. Bu maç inşallah 29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak” demişti.

2021 Şampiyonlar Ligi finalinin Porto’nun Estadio do Dragao stadında oynanacağı resmi olarak açıklandı… Final geçtiğimiz yıl da Türkiye’de oynanacaktı ancak pandemi koşulları nedeniyle Portekiz’in Lizbon kentinde bulunan Estadio da Luz’da yapılmıştı. Geçen yıl olmayınca bu yıl yeniden İstanbul’a alınan Şampiyonlar Ligi finali de Türkiye yerine yine Portekiz’e alındı.

Manchester City ile Chelsea’nin finale kalmasının ardından İngiliz hükümeti tarafından alınan seyahat kararları sonrası 2020-21 sezonuna ait final İstanbul’dan alınarak Portekiz’in Porto kentine verildi. UEFA’nın Finali belirli sayıda seyirci ile oynatmak istenmesi ile Türkiye’ye gelecek oyuncuların alınan kararlar gereği 10 günlük karantina sürecine tabi olmaları nedeniyle EURO 2020’de forma giyme durumlarını etkilemesi göz önünde bulunduruldu.

UEFA, finalin Türkiye’den Portekiz’e taşınma gerekçesi olarak Covid-19 hususunda Türkiye’nin İngiltere tarafından kırmızı listede bulunmasını gösterdi. Daha önce İstanbul’da final mücadelesi verecek Manchester City ve Chelsea takımlarına 4’er bin kişilik kontenjan açılacağı açıklanmıştı bu rakam Porto’da 6 bine çıkarıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)