Son Dakika Haberler

Muharrem Ayına Özel İftar Yapıldı

Muharrem Ayına Özel İftar Yapıldı
Okunma : 75 views Yorum Yap

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Muharrem ayı münasebetiyle Kayadere Köyü’nde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

İftar programına Vali İlhami Aktaş’ın dışında Çanakkale Belediye Başkan Vekili Rebiye Ünüvar, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Kayadere Köyü Muhtarı Mustafa Erol, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve Kayadere Köyü sakinleri katıldı.

Kayadere Köyü Muhtarı Mustafa Erol tarafından yapılan oruç açma duasının ardından Koşuburnu Köyü Muhtarı Bektaş Gümüş tarafından Üç Nefes okundu.

Muharrem Ayı münasebetiyle düzenlenen iftar yemeğinde İl Müftüsü Şükrü Kabukçu tarafından da bir konuşma gerçekleştirildi.

Ardından iftar programında ozanlar; Mustafa Esen, Eren Durgun Orçun ve Ali Beyazlı tarafından deyişler okundu.

“Muharrem ayının, Muharrem oruçlarının ve aşure gününün İslam alemi ve tüm insanlık için birlik ve beraberliğe, barışa, huzura, refaha ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yemeğe iştirak eden bütün hanımefendilere ve beyefendilere teşekkür ediyorum” diye konuşan Vali İlhami Aktaş, Muharrem ayı dolayısıyla tutulan oruçların Allah katında kabul olmasını diledi.