Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“Nüfus Sayısal Verilerin Ötesinde Bir Değerdir”

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Çanakkale nüfusunun artışına dair yaptığı açıklamayı değerlendirerek, artan nüfusun daha çok sorumluluk ve milli hizmet gerektirdiğini..

“Nüfus Sayısal Verilerin Ötesinde Bir Değerdir”
Yayınlanma: 336 Okuma

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Çanakkale nüfusunun artışına dair yaptığı açıklamayı değerlendirerek, artan nüfusun daha çok sorumluluk ve milli hizmet gerektirdiğini belirtti.

TÜİK Balıkesir İl Müdürlüğü tarafından Türkiye ve Çanakkale’nin adrese dayalı nüfus kayıt sistemi sonuçlarına göre; Çanakkale’nin nüfusu itibariyle 541 bin 548 kişi olarak açıklandı. Bu açıklamayı pandemi süreciyle yükselen ekonomik krizle birlikte değerlendiren Yıldızlar şunları söyledi:

“Çanakkale Büyümeli ve Kalkınmalı”

“Milli değerlerimizin ve zaferlerimizin temsili olan Çanakkale, açıklanan sayısal verilerde nüfus artışı olan illerimiz arasındadır. Bu bizim için önemli bir sorumluluktur. Böylesi önemli illerimizin büyüyüp gelişmesi artan nüfusa sunulan hizmet ve yatırımla doğru orantılıdır. Gerçek ve çözüm getiren hizmetler göçü engeller. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Çanakkale’ye yatırım yapılırsa, esnaf, çiftçi desteklenirse milli değerlerimizin temsili olan kıymetli illerimiz de kalkınır, bu değerlerin kalkınması demek milli güçlerimizin kalkınması demektir. Biz neden önce büyük kentlere ardından yurt dışına göç verelim, gençlerimiz neden vatanını toprağını bırakıp gitsin? Çanakkale demek Kurtuluş Savaşı demek, Çanakkale demek şehit kanlarıyla dolu toprağımız demektir.”

“Birlik Beraberliği Korumalıyız”

Yıldızlar, artan nüfusun verilen sayısal verilerin ötesinde bir değer olduğunu söyleyerek şunları ekledi:

“Biz İYİ Parti Çanakkale İl Örgütü olarak, gerek pandemi sürecinde gerekse öncesinde vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Hükümete yaptığımız çağrılar her geçen gün ekonomik krizle birlikte artıyor. Vatandaşlarımızın sesi oluyoruz. Türkiye’de, Çanakkale’de nüfus demek sayısal veri değil her birlik, beraberlik demektir. Bu birlik ve beraberliği koruyup kollamalı ve hükümet vatandaşa destek olmalıdır.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.