Son Dakika Haberler

Sektörel Bazlı Tanıtım Toplantısı

Sektörel Bazlı Tanıtım Toplantısı
Okunma : 133 views Yorum Yap

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu Çanakkale İl Koordinatörlüğü tarafından “Sektörel Bazlı Tanıtım Toplantısı” düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü himayesinde, Tarım ve Kırsal Kalınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale ve Balıkesir İl Koordinatörlükleri işbirliği ile çevrimiçi toplantı platformu kullanılarak “Sektörel Bazlı Tanıtım Toplantısı” düzenlendi.

25 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, Tarım Reformu Genel Müdürlüğünün katılımcılara IPARD programını tanıtmasının ardından TKDK Balıkesir İl Koordinatör Vekili Nevzat Göksu ve TKDK Çanakkale İl Koordinatör Vekili Mahmut Uçar, Balıkesir ve Çanakkale’de yürütülen faaliyetler ve desteklenen projelerle ilgili katılımcılara bilgi verdi. Daha sonra, TKDK Merkez Teşkilatı uzmanları tarafından IPARD programı kapsamında destek verilen sektörlerle ilgili sunum yapıldı.

Yapılan sunum ve bilgilendirmelerin ardından, TKDK desteğiyle yatırımlarını gerçekleştiren Çanakkale ve Balıkesir’deki yatırımcılar, projelerini gerçekleştirirken yaşadıkları tecrübelerini katılımcılara aktardı. Genel değerlendirmeler ve soruların cevaplandırılmasının ardından toplantı sona erdi.

Toplantıya, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ile birlikte STK, kooperatif ve üretici birliklerinden çok sayıda kişi katıldı.