Güncel Haber: CHP’li Erkek; Çanakkale’ye Kent Park Gelecek *** CHP Gelibolu Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı *** Yazar Sinan Yağmur Çan’lılar İle Buluştu *** Çanakkale’de 3. Deprem Çalıştayı Yapıldı *** Çan’da Kitap Günleri ve Yazar Buluşmaları Başladı *** İskenderoğlu “Sorunları Çözecek Projeler İle Sahadayız” *** CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** "WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

“Sen Yolun Başında, Kale Yanı Başında” Bursiyer Buluşması

‘Sen Yolun Başında, Kale Yanı Başında’ mottosu ile Bursiyer Buluşması gerçekleşti. Kaleseramik Vakfı Bursiyerleri yeni dönemde Gelişim Programı ile güçlenecek. Kale Grubu kurucusu İbrahim Bodur’un hayata geçirdiği Kaleseramik Eğitim, Sağlık..

“Sen Yolun Başında, Kale Yanı Başında” Bursiyer Buluşması
Yayınlanma: 138 Okuma

‘Sen Yolun Başında, Kale Yanı Başında’ mottosu ile Bursiyer Buluşması gerçekleşti. Kaleseramik Vakfı Bursiyerleri yeni dönemde Gelişim Programı ile güçlenecek.

Kale Grubu kurucusu İbrahim Bodur’un hayata geçirdiği Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı’nın (KSV) gelenekselleşen ‘Bursiyer Buluşması’, Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerin katılımıyla 18 Kasım Cumartesi günü gerçekleşti. Eğitici atölye çalışmaları, söyleşi ve eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapan etkinlikte öğrencilerle bir araya gelen Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, bu yıl ilk kez başlatılacak olan Bursiyer Kapasite Gelişim Programı’nı anlattı.

Eğitim ve istihdam alanlarında topluma dokunan projeler gerçekleştiren ve 30 yılı aşkın zamandır öğrencilerin eğitim hayatlarına destek sağlayan Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV), bu yıl da 18 Kasım Cumartesi günü geleneksel hale gelen Bursiyer Buluşması’nda öğrencilerle bir araya geldi.

‘Sen Yolun Başında, Kale Yanı Başında’ mottosu ile gerçekleştirilen Bursiyer Buluşması, İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Programı kazananlarından biri olan Esmiyor Sosyal Girişimi ile ortak planlandı. Etkinlik süresince birbirleriyle tanışma fırsatı bularak motive olan öğrenciler, düzenlenen atölye çalışmaları, söyleşi ve eğlenceli aktivitelerle keyifli bir gün geçirdi.

Bursiyer Kapasite Gelişim Programı Başlıyor

Türkiye’nin dört bir yanından gelen bursiyerlerin katılımıyla gerçekleşen buluşmada, bu yıl ilk kez başlatılacak olan Bursiyer Kapasite Gelişim Programı’nın tanıtımı yapıldı. Öğrencilerin sadece maddi açıdan değil, aynı zamanda sosyal ve mesleki becerilerini geliştirilebilecekleri bir şekilde de desteklenmesi hedefleniyor. Gençlerin talep, ihtiyaç ve geri bildirimleriyle şekillenen program Aralık ayında başlayacak ve tüm yıla yayınlan yoğun bir takvimle devam edecek. Ocak ayında başlayacak olan mentorluk başvuruları sonrasında gençler, Kale çalışanları tarafından mentorluk uygulamasıyla desteklenirken aynı zamanda tersine mentorluk yoluyla da nesiller arası diyalog güçlenecek. Fiziki buluşmaların yanı sıra çevrimiçi eğitim ve atölyelerinde düzenleneceği programda bursiyerlerin birbiriyle aktif iletişim kurmaları için de iletişim kanalları da oluşturulacak. Bursiyerlerin her türlü sosyal ve mesleki ihtiyaçlarını karşılayacak olan program kapsamında yılda iki kez teknik geziler de organize edilecek. Sosyal ve mesleki becerileri güçlendirecek atölye ve eğitimler ayrıca gençlerin sürdürülebilirliğe dair farkındalığını da artırmayı hedefliyor.

Geleceğimizin mimarları ve bu ülkenin gerçek gücü olan gençlere inancının her geçen gün arttığını belirten Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay; ‘Gençlerle birlikte olmaya, onlarla kol kola yürümeye, ilham vermeye, ilham almaya, genç fikirlerden beslenmeye önem veriyoruz. Bu yıl ilk kez başlatacağımız Bursiyer Kapasite Gelişim Programı ile de öğrencilerin bir topluluk olarak bir araya gelmesini ve ortak paydada aynı amaç için hareket etmesini sağlamayı amaçlıyoruz.’ dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.