Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

TFF’ye Yayın ve Play-Off Önerisi!

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi bugünlerde sürekli konuşuyor. Bir bakıyorsunuz teknik direktörüne kendi ayağına sıktı diyor, bir bakıyorsunuz yayın geliri 120 milyon dolardan 90 milyon dolara düştü diyor, bir bakıyorsunuz derdimiz..

TFF’ye Yayın ve Play-Off Önerisi!
Yayınlanma: 195 Okuma

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi bugünlerde sürekli konuşuyor. Bir bakıyorsunuz teknik direktörüne kendi ayağına sıktı diyor, bir bakıyorsunuz yayın geliri 120 milyon dolardan 90 milyon dolara düştü diyor, bir bakıyorsunuz derdimiz marka değerini yükseltmek diyor, play-off diyor, bir bakıyorsunuz kaçak yayın izleyenler hırsız diyor.

TFF Başkanı Büyükekşi tüm bunları gündem değiştirmek için mi söylüyor, yoksa Türk futbolunun sorunlarını mı paylaşıyor? Türk futbolunun sorunları paylaşıyorsa sorunları zaten herkes biliyor, TFF Başkanının görevi çıkıp konuşmak değil çözüm üretmektir.

Maç Yayınları İçin Öneri

TFF Başkanı Büyükekşi sorunları çözmek için play-off düşünüyorsa Türk futbolunun vay haline…Onlar sorunların çözümü için düşünedursun ben bir öneride bulunmak istiyorum.

Aslında bir çözüm var. Öncelikle maçları devlet televizyonu yada olası ortaklı bir şekilde ulusal yayın yapan kanallar verir ve izlemek isteyenlerden cüzi, yani herkesin ödeyebileceği bir ücret alır. Bu sayede hem paramız Türkiye’de kalır, hem isteyen herkes izler, hem de TFF başkanı çıkıp her platforma üye olacak maddi gücü olmayanları hırsızlıkla suçlamaz.

Devlet televizyonu ve ulusal yayın yapan olası ortakları şuan ki yayıncı kuruluşun kulüplere verdiği paradan çok daha fazlasını reklam gelirleriyle birlikte verecek güçtedir. Bu dediğim Avrupa Kupaları içinde geçerli olabilecek bir çözümdür.

Kaçak yayınlar bu sayede büyük oranda belki de tamamen engellenir ve isteyen herkes uygun bir ücret karşılığı maçları izlemiş olur. Tff başkanı tüm futbolseverlerin yani isteyen herkesin maçları izleyebilmesi için çalışmalıdır. Parası olan izler olmayan izleyemez diye bir şey söz konusu olmamalıdır. Maçları taraftarlardan ne kadar çok kaçırırsanız kaçak yayınlarda bir o kadar artar, cazip hale gelir ve engellenemez. Sonrada TFF başkanı ve maçları yayınlayan televizyon sahipleri çıkar konuşurlar.

Marka Değeri Nasıl Yükselir?

Türk futbolunun marka değerini artırmak için önce saha zeminlerini yeşile boyamaktan vazgeçmek lazım, sonra yabancı yabancı kuralını kalıcı bir şekle sokmak lazım, tamamen serbest mi olur, tamamen yasak mı olur, şimdi ki gibi bir kısıtlama mı olur, kriterler mi getirilir bilemem ama yabancı kuralı yaz boz tahtası olmaktan çıkarılmalıdır. Gelecek sezon yabancı kuralının ne olacağı bilinmediği için yönetimler, teknik direktörler, futbolcular bir sezon sonrasının planlamasını yapamıyorlar.

TFF planlamadan, altyapılara, ekonomiden, eğitimlere bir çok konuda atılım yapmazsa, doğru adımlar atmazsa marka değerini futbolda geri kalmış ülkelerin uyguladığı play-off sistemiyle aşamaz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.