Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kriz Yönetimi

Krizleri eşitlikçi yönetebilmek için hazırlanan “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kriz Yönetimi” Rehberi tanıtılıyor. Tüsiad, Türkonfed ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women)’nin işbirliği ile hazırlanan “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kriz Yönetimi” Rehberi’nin..

Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kriz Yönetimi
Yayınlanma: 328 Okuma

Krizleri eşitlikçi yönetebilmek için hazırlanan “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kriz Yönetimi” Rehberi tanıtılıyor.

Tüsiad, Türkonfed ve Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women)’nin işbirliği ile hazırlanan “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kriz Yönetimi” Rehberi’nin tanıtım toplantısı 2 Kasım Çarşamba günü, saat 11.30’da çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Etkinliğin açılış konuşmalarını, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye Ülke Direktörü Asya Varbanova, Türkonfed Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez ve Tüsiad Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan yapacak.

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), Tüsiad ve Türkonfed tarafından hazırlanan, İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı aracılığıyla fonlanan “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kriz Yönetimi” Rehberi, Covid-19 küresel salgını sonucu ortaya çıkan krizlerin, özel sektör tarafından toplumsal cinsiyete duyarlı şekilde yönetilme ihtiyacından ötürü ele alındı. Çalışma; Kadının Güçlenmesi Prensiplerine (WEPs) dayanarak, başka bir küresel salgın, doğal afet, kitlesel göç başta olmak üzere ileride çıkabilecek tüm krizlere karşı iş dünyasının hazırlıklı olmasını sağlamayı ve kriz yönetimi araçları sunmayı amaçlıyor.

Toplantıda, rehberin içeriği rehberi kaleme alan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve İnsan Hakları Danışmanı Nino Janashia tarafından katılımcılarla paylaşılacak. “Krizi Eşitlikçi Yönetmek: Pandemiden Çıkarılan Dersler” başlıklı kapanış oturumunun konuşmacıları ise Tüsiad Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Yuvarlak Masa Başkanı Elvan Ünlütürk, Türkonfed Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Özel Sektör Ortaklıkları Takım Lideri Pınar Akçayöz De Neve, Arçelik İnsan Kaynakları Kültür, Yetenek ve Yetkinlik Kıdemli Direktörü İstem Başar olacak.

Tüsiad “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Kriz Yönetimi” Rehberi Tanıtım Toplantısı

2 Kasım 2022 – Çarşamba

Saat: 11.30 – 11.50: Açış Konuşmaları
Asya Varbanova, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Türkiye Ülke Direktörü
Süleyman Sönmez, Türkonfed Yönetim Kurulu Başkanı
Orhan Turan, Tüsiad Yönetim Kurulu Başkanı

Saat: 11.50 – 12.10: “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Duyarlı Kriz Yönetimi: İş Dünyası için
Kadının Güçlenmesi Prensiplerine Dayalı Kriz Yönetimi için Rehber”
Nino Janashia, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve İnsan Hakları Danışmanı

Saat: 12.10 – 13.00: Panel – Krizi Eşitlikçi Yönetmek : Pandemiden Çıkarılan Dersler
Elvan Ünlütürk, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal Politikalar Yuvarlak Masa Başkanı
Reyhan Aktar, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı
Pınar Akçayöz De Neve, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Özel Sektör Ortaklıkları Takım Lideri
İstem Başar, Arçelik İnsan Kaynakları Kültür, Yetenek ve Yetkinlik Kıdemli Direktörü

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.