Güncel Haberler: Çanakkale Dalış Turizminin Merkezi Olacak *** Bolayır’da “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Sergisi *** Çevre Dostu Bisiklet Turu Yapıldı *** Dünya Çevre Günü Etkinlikleri *** Belediye Meclisi Haziran Toplantısı Yapıldı *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

“Yükü Herkes Çekiyor”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Bakan Nebati’nin “Yükü Herkes Çekiyor” sözlerine cevap verdi. Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, akaryakıta ve doğalgaza yapılan son zamlardan sonra iğneden ipliğe her şeyin fiyatının artacağını..

“Yükü Herkes Çekiyor”
Son Güncelleme:606 Okuma Whatsapp

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Bakan Nebati’nin “Yükü Herkes Çekiyor” sözlerine cevap verdi.

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, akaryakıta ve doğalgaza yapılan son zamlardan sonra iğneden ipliğe her şeyin fiyatının artacağını iddia ederek, “Elektrik, doğal gaz, mazot, gübre, ilaç, tohum fiyatları zam yağmuru altında uçuyor; olan memlekette fakir fukaraya oluyor. Sayın Nebati “Dolardaki 1 TL’lik artışın getirdiği yükü herkes çekiyor” diyordu. 18 liradan inen dolardaki düşüşten ise Türk halkı 1 kuruş dahi faydalanamıyor” diye konuştu.

CHP’li Özgür Ceylan Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada akaryakıt ve doğalgaza yapılan son zamları gündeme getirerek, yapılan zamların tüm tüketim ürünlerine yansımaları olacağını ileri sürdü. TÜİK’in enflasyonu yüzde 36 olarak açıklamasına karşın hissedilen gerçek enflasyonun yüzde 80’lerde seyrettiğini belirten Özgür Ceylan, “Elektrik zammı yüzde 127; 1 Ocaktan itibaren doğal gazda meskenlere yüzde 25, sanayi abonelerine yüzde 50 zam yapıldı; yetmedi, gün aşırı motorine, benzine zam yapılıyor” diye konuştu.

Özgür Ceylan, akaryakıt ve doğalgaza yapılan son zamlardan sonra iğneden ipliğe her şeyin fiyatının artacağını ileri sürerken, “Sayın Nebati “Dolardaki 1 TL’lik artışın getirdiği yükü herkes çekiyor” diyordu. 18 liradan inen dolardaki düşüşten ise Türk halkı 1 kuruş dahi faydalanamıyor” diye konuştu. Özgür Ceylan, 18 Aralıkta doların 16 lira 55 kuruş, motorinin 11 buçuk lira olduğunu belirtirken, “19 Ocakta dolar 13,5, motorin 14,30 oldu. Elektrik, doğal gaz, mazot, gübre, ilaç, tohum fiyatları zam yağmuru altında uçuyor; olan memlekette fakir fukaraya oluyor” dedi. Özgür Ceylan yapılan zamlardan en fazla dar gelirlilerin etkilendiğini belirtirken, “İşsiz gencine harçlık bırakamayan baba, tencerede pişirecek aş bulamayan ana bu yaşattıklarınızın hesabını ilk seçimde soracak” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.