Son Dakika Haberler

Yüzme Bilmeyen Kalmasın

Yüzme Bilmeyen Kalmasın
Okunma : 105 views Yorum Yap

Gelibolu Belediyesi tarafından ilk kez bu yıl hayata geçecek olan ve üç branşta eğitim vereceği açıklanan Yaz Spor Okullarının yüzme dalındaki eğitimi 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın kutlandığı gün başladı.

“Yüzme Bilmeyen Kalmasın” sloganı ile 8-16 yaş arası öğrencilere yönelik düzenlenen yüzme branşındaki yaz okulu etkinliği Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, belediye meclis üyeleri, kayıt yaptıran 50 öğrenci ve velilerinin katılımı ile Hamzakoy Halk Plajında start aldı.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, iki yüzme hocası eşliğinde haftanın iki günü yaş kategorilerine göre eğitim verileceği yüzme branşındaki kayıtların devam ettiğini belirterek, açılışta bir konuşma gerçekleştirdi.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar konuşmasında, “İlk kez bu yıl gerçekleştirdiğimiz yaz spor okullarında futbol branşına 250, basketbol branşına 75 ve yüzme branşına şu ana kadar 50 öğrenci kayıt yaptırdı. Amacımız çocuklarımızın yaz tatilini verimli ve zinde bir şekilde geçirmelerini sağlamak. Her ailenin yararlanabilmesi için kurslarımız ücretsizdir” ifadelerine yer verdi.

Yaz Spor Okulları Yüzme Kursunun açılış programında toplu fotoğraf çekilmesinin ardından kursiyer öğrenciler denize girerek hocalarından ilk derslerini aldılar.