Güncel Haberler: Zam Silsilesi Maalesef Devam Edecek *** “Tatavlada Son Dans” Sahnelendi *** Çamlık Piknik Alanı Sezona Hazırlanıyor *** Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı Yapıldı *** Gelibolu Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Konseri *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Zorunlu Deprem Sigortası Artış Gösteriyor

Zorunlu Deprem Sigortası yani Zorunlu Afet Sigortaları Kurumu (Dask) her geçen gün daha fazla sayıda yaptırılmaya başlandı. Doğal Afet Sigortaları Kurumu (Dask) tarafından yapılan açıklamaya göre, Zorunlu Deprem Sigortası yaptırma..

Zorunlu Deprem Sigortası Artış Gösteriyor
Son Güncelleme:420 Okuma Whatsapp

Zorunlu Deprem Sigortası yani Zorunlu Afet Sigortaları Kurumu (Dask) her geçen gün daha fazla sayıda yaptırılmaya başlandı.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (Dask) tarafından yapılan açıklamaya göre, Zorunlu Deprem Sigortası yaptırma oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10 seviyesinde arttı.

Dask’ın kuruluşundan bu güne kadar geçen sürede yapılan zorunlu deprem sigortalarından depremde binaları hasar gören sigortalılara yapılan toplam hasar ödemesi 900 milyon liraya kadar ulaştı.

Yapılan açıklamaya göre Elazığ depreminde oluşan hasarlarda sigortalılara toplam 300 milyon lira hasar ödemesi yapıldığı bildirildi. Yine geçtiğimiz yıl yaşanan İzmir depreminin ardından Dask tarafından sigortalılara yapılan 340 milyon lira tutarındaki hasar ödemesi ise bir depremdeki en yüksek ödeme miktarı oldu.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.